Bod mrazu

Originální název: Freezing Point

BB art - 2010
ISBN: 978-80-7381-687-2

BB art (2010) 978-80-7381-687-2 264

V nepříliš vzdálené budoucnosti, takřka v přítomnosti, se lidstvo potýká s nedostatkem vody. Například řeka Colorado už prakticky nedotéká do moře, poněvadž je cestou odčerpána podniky i domácnostmi. Hrdiny knihy Karen Dionneové jsou převážně ekologičtí aktivisté, z nichž někteří skončili u ekoterorismu, jiní byli pod tlakem okolností nuceni stáhnout se do pasivity, případně i do služeb gigantického koncernu, který se pokouší nevybíravým způsobem, bez ohledu na nejpotřebnější, získat obrovské zásoby pitné vody pro ty, kdo nejvíc zaplatí, i za cenu zničení nejjižnějšího kontinentu naší planety. Ke svému cíli používá nejmodernější techniky, jenže někdy se příroda ukáže příliš mocná a zabíjí viníky i nevinné. Scénář předložený autorkou se bohužel může velmi brzy stát realitou. (Založil/a: Kaori)

Peter.Melon
  8. 2. 2013, 9:04
Bod mrazu je vynikající kniha a autorka je velmi bystrá.Je to kniha ke které se vracíte.Má své kouzlo a je zajímavě napsaná.
Melindaaaa
  21. 7. 2012, 12:34
Tuto knihu jsem dostala jako dárek. Moc často neexperimentuji s úplně novými a zatím neznámými spisovateli, ale v tomto případě se risk vyplatil. Zajímavý a poutavý příběh, který hltáte a hltáte a během chvilky zjistíte, že už je konec :) Doporučuji
Alexander.Browning
  2. 5. 2010, 15:10
Výborný román od Karen Dionne.Její první kniha.Hodnotím kolem 80 procent.Je to také první kniha,kterou jsem od ní četl.Líbí se mi...Doporučil bych vám ho.