Zítra bude po všem

Zítra bude po všem
Originální název: Gone Tomorrow

BB art - 2010
ISBN: 978-80-7381-686-5

BB art (2010) 978-80-7381-686-5 392

Sebevražední atentátníci se snadno poznají. Vysílají nejrůznější varovné signály. Zejména proto, že jsou nervózní. Z podstaty věci totiž vyplývá, že to všichni dělají poprvé.

Existuje dvanáct věcí, na které si je třeba dávat pozor. Utkvěly v paměti každému, kdo někdy sloužil v ozbrojených složkách.

New York. Podzemní dráha, dvě hodiny ráno. Jack Reacher si prohlíží spolucestující. Čtyři jsou v pořádku. Pátý není.

Vlak brzdí před Grand Central Station. Zasáhne Reacher, aby zachránil životy? Nebo se mýlí? Bude ten zásah stát životy – včetně jeho? (Založil/a: Kaori)

Lmslaver
  20. 2. 2014, 12:06
Reacher se v newyorské džungli pohybuje jako starý rodák z Manhattanu. Zná všechny hotely, jejich zvyklosti, ví jak to v takovém velkoměstě chodí a tak se tam před ním nemůže ukrýt ani teroristický chlup. Stejně hravě se v terénu orientují teroristé, jako by New York byl jejich rodným pohořím v Afganistanu. Jen místní policajti, FBI a speciální jednotky jsou hloupý a slepý a tak jim násilníci i Reacher neustále unikají jako vzduch mezi prsty. Tento příběh by asi více fungoval, kdyby Child obsadil do hlavní role nějakého jiného hrdinu (detektiv, nebo polda z New Yorku) a zalepil pár logických děr (aspoň ty větší). Přes všechny výtky je to stále napínavá a čtivá kniha, kterou jsem pustil z ruky až po poslední stránce.
Patricio
  17. 10. 2011, 11:00
Po trochu slabší Nemáš co ztratit, kde jsem se chvílemi nudil, je tu opět "drsňárna", kvůli které Reachera vždy hltám... Na nudu zde není čas.