Zvrat

Originální název: Twist

Domino - 2014
ISBN: 978-80-7303-993-6

Domino (2014) 978-80-7303-993-6 528

Když se z lovce stane kořist… Frank Quinn se stal živoucí legendou. Jako vyšetřovatel newyorské policie se specializoval na sériové vrahy a i teď, když má vlastní detektivní kancelář, bývá povolán k případům, které se nedaří oficiálně vyřešit. Tentokrát se však na něj s prosbou o pomoc neobrátili pouze bývalí kolegové, ale také vlastní neteř. Kdosi ji pronásleduje a policii se ho nedaří zastavit. Už to samo o sobě je dostatečně děsivé, ale Carliin strach umocňuje ještě další skutečnost: jako blonďatá modrooká kráska přesně zapadá do typologie obětí sériového vraha, který poslední dobou děsí New York. Ten zabiják má pečlivě promyšlený každý krok svého brutálního scénáře – vyhlédnuté dívky spoutá, dá jim roubík a pak je mučí s precizností zvrhlého operatéra. Quinn ví, že pokud chce Carlii před tímto hrůzným osudem ochránit, musí nastražit dokonalou past. Jenomže pak do té pasti bude muset najít dokonalou návnadu... (Založil/a: samara)

Trina1
  9. 4. 2015, 21:55
Tato série už mě přestává bavit. Je to stále stejné a snad možná proto se mi zdál Zvrat strašně zdlouhavý. Taky mi zde chybí jiskření mezi Pearl a Quinnem, které bylo v prvních dílech. Čekala jsem (marně), že se nějak bude rozvíjet Feddermannův vztah a v neposlední řadě mi (nevím, proč) strašně leze na nervy Jody. Tentokrát jsem zklamaná, ale další díl si stejně přečtu, třeba se to zlepší.
tomdra
  8. 12. 2014, 11:19
Zbytečně dlouhá kniha. Stačilo by těch 300 stran na tento příběh. V půlce mě už tato kniha nebavila.
wendel
  22. 11. 2015, 12:00
Průběh se podobá ostatním knihám s Quinnem.Ten znovu pátrá po sériovém vrahovi, který je opět brutální sadista. Jeho totožnost se odhalí docela brzy,což je trochu rozdíl oproti jiným dílům. Zhruba od půlky se čeká na to ,až Quinn vraha dopadne. Závěr nepřekvapí,a je asi nejslabší částí knihy. Žádný velký finiš.Proto jen 60%.