Láska v Česku

Láska v Česku Originální název: Láska v Česku

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-249-2456-4

Ikar (2014) 978-80-249-2456-4 240

Atraktivní Zuzana se stále nemůže vzpamatovat z rozchodu s Liborem. Prostřednictvím své sestry se seznámí s postarším galantním Andrejem, jehož exmanželka Lucie se snaží zaplašit myšlenky na přibývající vrásky v posteli sukničkáře Romana. Toho naopak rozvod teprve čeká. Když jeho stále ještě platná - a z Romanových neustálých záletů na pokraji nervového zhroucení stojící - manželka Míša potkává o Vánocích na půlnoční Libora, začíná příběh nesourodého šestiúhelníku postav, jež spojuje jediné - každý z nich chtěl od svého předešlého partnera něco úplně jiného, než čeho se mu nakonec dostalo. (Založil/a: samara)

KamcaR
  30. 10. 2015, 16:31
Autor si vzal docela velké sousto, když se podíval na svět očima tolika lidí, navíc mužů i žen. Ale podle mého to zvládl skvěle. Knížka se čte moc dobře a určitě si ji užije každý, kdo má rád knížky o vztazích.
Jara69
  9. 7. 2014, 19:50
Podle mého nějakého vnitřního pocitu si myslím, že knížka je lepší průměr, nadprůměr ve svém žánru. Myslím si, že zasazení romantiky v zajímavém šestiúhelníku hlavních postav do současného sídlištního světa obyčejného soudobého města se povedlo. Kniha vyšla v edici „Do kabelky“ a bylo to takové hořko-sladké ženské čtení, ale i muž ji dokáže přečíst a do některých postav se vcítit. Autora (muže) velice chválím za to, že se dokázal výborně vžít do pocitů mužských i ženských postav. Hodně se mi líbil způsob vypravování. 6x „ich-forma“? Super! Hned mě to začalo bavit. Bylo zábavné sledovat, jak stejné situace vnímají různé postavy odlišně. Šest hlavních postav bylo vykresleno sice minimalisticky, ale přímočaře a jasně. Postavy byly sympatické (až na ty vyloženě záporné) a mohly jsme jim všem fandit, protože měly všechny jedno společné – citový zmatek v hlavě. Knížka je napsaná pěkným jazykem a příběh má spád, je čtivá a jako knížku na dovolenou nebo prostě pro volné chvilky „do kabelky“ doporučuji.