Originální název: Under the Eagle

ISBN: 978-80-7381-704-6
Vyšlo jako audiokniha

BB art (2010) 978-80-7381-704-6 328
Nezjištěno / Jiné Vyšlo jako audiokniha. čte Marek Holý

Píše se rok 42 našeho letopočtu a ke II. legii, nejúdernější jednotce celé římské armády, právě dorazil do Germánie nový rekrut Quintus Licinius Cato. Mladý voják, který se až dosud potýkal především s knihami, se musí vyrovnat nejen se všemi těžkostmi tuhého vojenského režimu, ale také čelit odporu svých spolubojovníků – poté, co vyjde najevo, že díky svým kontaktům u císařova dvora byl jmenován do vyšší hodnosti než oni. Stává se zástupcem Macrona, neohroženého centuriona a zkušeného bojovníka, a musí v nadcházejících vojenských akcích prokázat mnohem více schopností než všichni ostatní vojáci. Ti zjišťují, že po krvavých střetech s bojovníky germánských kmenů, je další tažení je zavádí do země, které se v divokosti žádná jiná nevyrovná – do barbarské Británie. Po dlouhém pochodu na západ musí Cato a Macro splnit zvláštní úkol, díky němuž proniknou do nejhlubších tajů spiknutí, které nemá za cíl nic menšího než svržení císaře… (Založil/a: Kaori)

Magyana
  15. 10. 2016, 13:06
Nedávno mě napadlo, že období římského dobývání Británie nějak nemám načteno a že bych to mohla napravit. Po doporučení jsem sáhla po této knize a moc dobře jsem udělala.
Než jsem se pustila do čtení, měla jsem trochu obavy, jestli se nebudu ztrácet ve vojenských termínech, protože jsem měla jen velmi mlhavé povědomí o tom, co je to centurie, nebo kolik vojáků tvoří kohortu či legii. Naštěstí autor s touto neznalostí počítal, takže hned na začátku knihy všechno vysvětlí. Přečetla jsem si to dvakrát a tímto mu za jeho prozíravost děkuji.
Do samotného příběhu jsem se začetla velice snadno. Macro a Cato se stali mými oblíbenci hned po několika stranách. Doufám, že jim v dalších dílech bude věnován stejný prostor, jako doposud. Jen Britů jsme si v této knize moc neužili, ale věřím, že další díly to napraví.
janeicka
  4. 12. 2013, 14:53
Historický román přesně podle mého gusta - zajímavé prostředí a historické okolnosti, napětí a akce, dobré bitvy a samozřejmě sympatické postavy :-) Líbila se mi hlavní zápletka, intriky a seznamování mladého Catona s Macronem, určitě si přečtu i další díly této povedené série.
Lucy Sisk
  29. 9. 2015, 13:06
Obsahuje spoiler spoiler http://lola-kiss.blog.cz/1509/pod-znakem-orla-simon-scarrow

Z těchto dvou - Cato a Macro - se stanou dobří přátelé, a aniž si to uvědomují, mají na sebe vliv v tom pozitivním směru. Cato učí Macrona číst a psát, a Macro mu na oplátku pomáhá pochopit, co to znamená, být legionářem a sloužit císaři.

Na konci knihy se splňuje jedno hezké rčení: "Za vším hledej ženu." Vyplyne to z poslední kapitoly, kde spolu mluví Vespasianus a Vitellius, legát a tribun, o společenských stycích v Římě a o spiklencích proti císaři Claudiovi. Celý sled událostí do velké míry ovlivňovala sama legátova žena Flavie. A on jako správný, láskou zaslepený muž její činy neviděl.
Samael
  31. 3. 2013, 14:04
Historický román o římské armádě?Velice povedený!!!Hrdinové knihy Cato a Macro se ničeho nezaleknou a splní své povinnosti.Těším se na další díl.
mirabl
  11. 10. 2016, 22:25
Autor je o rok mladší než já, ale na rozdíl od mé maličkosti, má evidentní vášeň pro římské dějiny. Téhle knize se podařilo nemožné, tedy velmi poutavou formou doplnit mou trestuhodnou neznalost fungování římské legie ... prostě paráda!