Paměti imaginárního kamaráda

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Argo - 2014
ISBN: 978-80-257-1123-1

Argo (2014) 978-80-257-1123-1 316

Budo má ohromnou kliku. Je na světě už mnohem déle než většina imaginárních kamarádů. Navíc vypadá jako normální člověk. Jen je zkrátka imaginární. Vidí a slyší ho pouze osmiletý Max. Největší starost Budovi dělá, aby na něj Max nepřestal věřit, protože pak by zmizel. Max je jiný než ostatní děti, trpí ne přesně definovanou poruchou. To ale Budovi nevadí, Maxe bezvýhradně miluje a je jeho andělem strážným. Nedokáže ho ochránit jen před učitelkou paní Pattersonovu, která přišla o své vlastní dítě a věří, že ona jediná je schopna se o Maxe náležitě postarat. Když učitelka Maxe unese, Budo se ho snaží zachránit. Není to ale snadné, protože Budo nemůže komunikovat s vnějším světem. Nakonec se musí rozhodnout, co je důležitější: Maxovo štěstí, nebo jeho vlastní existence. (Založil/a: samara)

Pett
  10. 8. 2014, 23:06
Tak tohle se četlo samo, ač jsem po celou dobu vlastně ani nevěděla, co si o příběhu myslím...ale pak to nabralo takové obrátky, že jsem ho nedokázala pustit z hlavy a myslela jsem na Buda s Maxem, i když jsem nečetla... fandila jsem jim až do samotného konce a byla totálně pohlcena jejich světem...a co víc, i pár krásných myšlenek pochytáno :)
Michelle8
  11. 11. 2014, 16:29
"Nemusíte být skuteční, a přesto můžete být pro někoho ten nejlepší kamarád na světě." Krásná knížka, krásný příběh. Když jsem byla malá, měla jsem imaginární kamarády hned dva a díky téhle knížce jsem si na ně s láskou vzpomněla.
klara.fregnete
  27. 10. 2016, 9:49
Krásný příběh o chlapci s autismem, čtivý a místy vtipný. Knihu jsem přečetla během chvíle a dodnes z ní čerpám :-)
Radůze
  1. 7. 2016, 21:26
Tahle kniha byla pro mě jak zjevení. Naprosto nečekaný děj, skvěle uchopený námět, strhující příběh. Tuhle knihu jsem hned vnutila dalším lidem a všichni byli nadšeni.
Vikoušek
  7. 12. 2015, 8:24
Začátek nic moc ,ale konec mě pohltil. Příběh Maxe a Buda je úžasný. Matthew Dicks dokázal zachytit do své knihy obrovský kus pravého přátelství a lásky.
Dolinka
  19. 1. 2015, 0:34
Velmi čtivá knížka o chlapci, který je jiný, než ostatní děti, ale když chce, dokáže velké věci. Celý příběh ve mě vzbouzel spoustu emocí, je plný laskavosti, důvěry, ale i nejistoty a obětí. Konec mě totálně dostal. Ode mě 5/5