Originální název: Bleachers

Knižní klub - 2016 Nové vydání
ISBN: 978-80-242-5561-3

Knižní klub (2016) 978-80-242-5561-3 160
Knižní klub (2004) 80-242-1284-6 160

Nový román Johna Grishama přivádí čtenáře na zelená pole amerického fotbalu, do míst, kde se za vášnivého pokřiku z tribun odehrávají dramata nejen sportovní, ale i lidská.
Neely Crenshaw je mladý muž, který zažil okamžiky slávy jako hráčská hvězda. Kvůli slávě však též přišel o životní lásku a vášeň pro sport mu paradoxně rozbila i sen o profesionální dráze, když byl při jednom ze zápasů vážně zraněn... Jeho protihráčem se stává Eddie Rake, milovaný i zatracovaný trenér, jenž díky své vizi o fotbalovém týmu dostal malé město na mapu Spojených států. Trenér, jemuž se zhroutil svět, když díky jeho drakonickým metodám zemřel jeden z hráčů...
A nakonec dojde k osudovému utkání - k zápasu, jehož aktéři ztratí iluze o idolu, ale najdou víru v sebe.

Peter.Melon
  8. 10. 2013, 8:22
Dobrý román,který se mi ale četl pomalu.Grisham má lepší knihy.Tato kniha ale také není špatná.Přečtěte si ji také...
Hedgehog
  16. 9. 2013, 21:19
Rychlovka, kdy na vás nejvíce zapůsobí tréninkový dril hráčů amerického fotbalu. Trenér je jako váš nejhorší učitel na střední škole, dokud jste neodmaturovali. Ovlivnil vás natolik, že i když jste ho nemohli vystát, vzpomínáte na něj častěji, než na ty hodné. Příjemně je do děje vloženo utkání, které všechny zúčastněné poznamenalo.
Lucho Gonzalez
  25. 2. 2013, 21:54
Pohodovka. Při čtení tohoto velmi vydařeného kousku nemusíte prakticky vůbec přemýšlet. Pokud si chcete odpočinout a vypnout, je právě tahle kniha tím, co byste měli vzít do ruky. Samy se vám pak před očima vyjeví obrazy zeleného pažitu, na kterém tvrdě dřou obrnění hráči amerického fotbalu. Jasných 80%.
fordhont
  17. 9. 2010, 22:33
Pěkný melancholický příběh z prostředí amerického fotbalu. Umně vyprávěný příběh Johna Grishama ovšem nespadá do jeho klasického žánru detektivek, ovšem právě proto mě zaujal a mile překvapil. Nečekejte nic převratnýho, jde jen o milý příběh plný vzpomínek odrostlých fotbalových talentů na jejich mládí.