Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Lavina

73%
4 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Lavina
Autor:
Originální název: Avalanche

Nejnovější vydání:
BB art - 2008
ISBN: 978-80-7381-417-5
Počet stránek: 392
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2008) 978-80-7381-417-5 392

Malé horské středisko ve francouzských Alpách, Les Hauts des Aigles, se jednou ročně stává středem pozornosti celého lyžařského světa. Šest nejlepších sjezdařů sezóny se tu utká na nejkrkolomnější a nejnebezpečnější trati světa – čeká je takzvaný „Ďáblův závod“. A nejde zdaleka jen o prestiž – vítěz získá diamant v hodnotě 12 milionů dolarů, darovaný tajemným ruským mecenášem.

Na startu se letos schází velice zvláštní šestice – reprezentanti šesti různých lyžařských velmocí, mezi nimiž ale nevládne jen obyčejná sportovní rivalita. A podivné očekávání panuje i mezi shromážděnými diváky, pozorovateli a novináři. Nikdo z nich ale nepočítá s tím, že do závodu zasáhne i neovladatelná přírodní síla; schyluje se k děsivé katastrofě a život si mohou zachránit jen ti nejpohotovější a nejsilnější… (Založil/a: Kaori)

(více)  
Jack Drummond Jack Drummond
*1911 - †1983


Komentáře



Nové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

teite
60% 60% 60% 60% 60%
  2. 1. 2017, 8:09
Své hodnocení bych rozdělila na dvě části: z hlediska autorova pisatelského umu bych dala hvězdiček i víc, psát rozhodně umí, místy je vyprávění vážně strhující a drží nás v napětí. Z hlediska obsahu se ale neubráním velkému zklamání a naopak bych ubrala - kniha tak nějak nedrží pohromadě. První část o horolezcích jako by byla navíc, jako by chtěl cosi psát, ale pak si to rozmyslel a už mu bylo líto rozepsané vyhodit. Druhá, kde se teprve schyluje ke katastrofě, mi připadá nejlepší. Popisy katastrofy jsou naopak snad až příliš rozvleklé a hlavně to "gradování" už mi připadalo naprosto navíc, ve stylu "a tak co kdybychom přidali ještě trochu krve, čím víc, tím líp"... Další knihy už bych určitě nečetla.