Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Neolitický těžební a zpracovatelský areál ve Velkých Hamrech II.

0%
0 0
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Neolitický těžební a zpracovatelský areál ve Velkých Hamrech II. Originální název: Neolitický těžební a zpracovatelský areál ve Velkých Hamrech II.
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nejnovější vydání:
Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-87416-14-3
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 0x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-87416-14-3

Dostává se Vám do rukou druhý svazek Pojizerských archeologických studii. Navazujeme v ní na první svazek vydáný v loňské roce (2012) věnovaný neolitické těžební a zpracovatelské lokalitě Velké Hamry I. Tentokrát jsme se posunuli o něco dále k západu a věnujeme se hlavně lokalitě ležící na protějším svazu údolí Kamenice - Velkým Hamrům II. Ta je svým rozsahem středně velká a tvoří jakýsi předěl mezi obřím neolitickým areálem na Jistebsku a malými lokalitami, jako jsou Velké Hamry I.

Novou řadu, kterou jsme prvním dílem loni založili a kterou se nám snad podaří dále rozvíjet, věnujeme primárně publikaci materiálu a situací, tedy archeologickému řemeslu v jeho nejzákladnější formě. Je to s vědomím toho, že takto materiálově a zároveň úzce na jednu lokalitu zaměřené práce nutně musí rezignovat na všeobjímající závěry "velké vědy". Je to proto, že publikace základního materiálu je prvopočátek veškerého archeologického bádání. Bez ní není možné stavět onu složitou interpretační základnu (ač se o to mnohý archeolog snaží). Dobře udělané materiálové práce jsou aktuální dlouhodobě a mohou poskytovat nenahraditelné informace i po desítkách let. Naopak interpretační práce nezaložené na dobré znalosti materiálu jsou nutně odsouzeny k zastarání již okamžikem jejich vydání.

V dalších dvou dílech řady se chceme zaměřit na záchranné výzkumy, které proběhly na Jistebsku mezi léty 2002 až 2013 a na publikaci klíčové stratigrafie pod převisem zvaným Kristova jeskyně. Doufám, že laskavý čtenář nalezne na následujících řádkách to, co hledá a co mu pomůže v orientaci v problematice neolitické těžby v Jizerských hrách. (Založil/a: Jamesová)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace