Křič!

Originální název: Scream for Me

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-654-4

BB art (2009) 978-80-7381-654-4 376

Zvláštní agent Daniel Vartanian vyšetřuje sérii vražd, které napodobují zločin z doby před třinácti lety. Narazí na souvislost s fotografiemi, které pořídil jeho bratr Simon, nelítostný vrah, jehož příběh vypráví román Zemři! Je odhodlaný vyřešit současné zločiny a objasnit i záhady z minulosti. Celý život se potýká s tím, že jeho otec nadřazoval osobní prospěch svému povolání soudce.
Alex Fallonová se přijela do rodného města postarat o malou neteř, dceru své zmizelé nevlastní sestry. Zároveň se snaží zjistit, co se s Bailey stalo. Sama zažila před třinácti lety rodinnou tragédii, její sestra – dvojče – byla zavražděna, matka se zastřelila. Seznámí se s Danielem, když jde požádat o pomoc při pátrání po sestře.
Postupně se ukazuje, že někteří vážení občané města za sebou mají pochybnou minulost a snaží se ji ze všech sil tajit. A právě to stojí několik mladých žen život. Alex si uvědomuje, že ani ona minulost nevyřešila, že si na některé události nevzpomíná, jiné ji nepochopitelně děsí. Daniel ji přiměje k setkání s mužem, kterého odsoudili za vraždu její sestry, a ukazuje se, že všechno bylo možná úplně jinak.
Daniel s hrůzou zjistí, že jeho bratr Simon patřil v mládí ke skupině mladíků, kteří omámili a pak znásilnili množství dívek, že mezi mimi byla i jeho sestra Susanah. Minulost se postupně rozplétá, malá Hope se rozpomíná na únos matky, Alex na dění před třinácti lety. Rozhodne se podstoupit hypnózu, která hodně odhalí, ale nezabrání násilnému dramatickému završení příběhu. (Založil/a: Kaori)

Karen Rose Karen Rose
*??.??.1964

chrispe
  20. 3. 2014, 15:00
Kniha Křič! mi přišla jako mix červený knihovny a detektivky. Četla se dobře, trochu mi vadilo časté opakování (Podíval se na ni s obdivem - ano ano, já vím). Na konci jsem čekala asi SPOILER? v případě "sedmičky" pořádnou pecku a ono se nic nekonalo. Ani příběh Macka, nebyl podle mě nic extra.// Trošku jsem se ztrácela v mnoha postavách a přezdívkách. Ač téma rozhodně nebylo pohádkové, tak vztah mezi dvěma hlavními hrdiny pohádkový byl - nehledě na to, že nikomu ani trochu nevadilo, že tam ten vztah vůbec je.
maurarita
  28. 9. 2015, 17:55
Zajímavá detektivka , má velmi svizny spád ,zajímavé postavy , nechybí napětí a i milostné dobrodružství která dává knize dobrou čtivost