Tajfun

Tajfun Originální název: Typhoon

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-641-4

BB art (2009) 978-80-7381-641-4 368

HONGKONG 1997 Odpočítávání začalo. Britská vláda za několik měsíců skončí a Hongkong bude patřit Číně. Nejistá budoucnost nutí agenty zpravodajských služeb vyvíjet horečnou činnost. Nikdo nechce ztratit vliv, všichni chtějí urvat, co se dá.

Z poklidných vod Jihočínského moře se v Nových teritoriích vynoří postarší muž, který tvrdí, že má velmi důležité informace o pekingském vedení, ale nechce své tajemství prozradit nikomu jinému než guvernéru Chrisu Pattenovi osobně. Mladý agent MI6 Joe Lennox to považuje za příležitost, jak si získat jméno. Jeho nadřízení a CIA však nechají onoho profesora zmizet.

V sázce je mnohem víc než pouze kariéra mladého agenta, jakmile tajné služby rozehrají špinavou hru. Ctižádostivý plán ztroskotal a schyluje se k tragédii. Svět tajných služeb je jako zrcadlová síň plná pokřivených obrazů, ve kterých se lze jen těžko vyznat. Záhadné zmizení původně bezvýznamného čínského profesora je klíč k Pandořině skříňce. (Založil/a: Kaori)

Charles Cumming Charles Cumming
*05.04.1971