Ztracený chrám

Originální název: Lost Temple

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-646-9

BB art (2009) 978-80-7381-646-9 312

Ztracený chrám slibuje strhující dobrodružství v rozvalinách poválečného Středomoří i mezi mýty a literaturou ztracených civilizací a zavádí čtenáře přímo do centra odvěké záhady. Nejmocnější poklad světa je již tři tisíciletí nezvěstný. Nyní se však schyluje k rozluštění kódu, který odhaluje jeho úkryt… Sam Grant je bývalý příslušník britské Správy pro zvláštní operace (SOE) a dobrodruh tělem i duší. Má ale tajemství: před šesti lety mu umírající archeolog svěřil svou celoživotní práci: přepisy tajemného písma z jedné krétské jeskyně. Po rozluštění by mohlo vést k jednomu z největších pokladů v dějinách, který je však stejně nebezpečný jako cenný. Má o něj zájem CIA i KGB. S pomocí brilantního oxfordského profesora a krásné řecké archeoložky s vlastními tajemstvími se Grant noří do bludiště dávných kultů, zapomenutých záhad a zmizelých civilizací. Dochází však čas. Tajemství ze vzdálené minulosti možná představuje klíč k nejnovějším hrozbám, jež ohrožují moderní svět… (Založil/a: Kaori)

Faltuska
  17. 10. 2013, 16:34
Všechno, co se týká dávné historie zbožňuji a tato kniha je první, kterou jsem četla a která se týká řecké historie, či možná spíše mytologie. Bavilo mě to, ale do euforie mě to neuvedlo. Na přebale knihy je napsáno, že se hledá nejnebezpečnější poklad všech dob, ale ... V průběhu knihy víme, co se hledá, tušíme proč se to vlastně hledá, ale proč je to tak nebezpečné? A opravdu je? To jsem zjistila až na konci knihy a myslím, že na přebale použili opravdu velkou nadsázku, aby nalákali čtenáře. 65 %.