Bezdomovectví

Bezdomovectví Originální název: Bezdomovectví

Triton - 2008
ISBN: 978-80-7387-100-0

Triton (2008) 978-80-7387-100-0 93

Komplexní pohled na fenomén současného bezdomovectví, opírající se o poznatky získané na základě práce s lidmi bez domova i o zahraniční zkušenosti.\r\nPublikace, primárně určená pracovníkům v sociální sféře, reaguje na nedostatek české odborné literatury dotýkající se problematiky bezdomovectví. Snaží se sumarizovat dostupné poznatky o tomto fenoménu u nás, ovšem v porovnání se zahraničními zkušenostmi. Dvojice autorů, osobně pracujících s bezdomovci, definuje pojem bezdomovectví, odkrývá jeho možné příčiny, těžkosti provázející život lidí bez domova, legislativu (respektive její absenci v ČR), sociální práci a způsoby pomoci takto postiženým spoluobčanům (včetně přehledu sociálních zařízení). Na závěr je uvedeno několik životních příběhů - kazuistik konkrétních lidí, kteří ztratili domov. Autoři v textu apelují na humanitu a solidaritu společnosti ve prospěch lidí, kteří žijí na ulici, a také poukazují na další možnosti výzkumu této problematiky. (Založil/a: alča87)