Jeden z možných postojů jak být s uměním

Jeden z možných postojů jak být s uměním Originální název: Jeden z možných postojů jak být s uměním
Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Votobia - 1997
ISBN: 80-7220-068-2

Votobia (1997) 80-7220-068-2 160

Tato kniha obsahuje dvě teoretické práce a to MEZERA MEZI MÉDII JAKO NOVÉ MÉDIUM a JEDEN Z MOŽNÝCH POSTOJŮ JAK BÝT S UMĚNÍM. První vznikla jako teoretická část historicky první doktorandské práce na Akademii výtvarných umění v Praze. Druhá byla napsána na podnět předsedy Akademie věd prof. Rudolfa Zahradníka a měla být na půdě Akademie věd obhajována.
Oba texty se snaží reflektovat současný stav umění tak, jak ho vnímá autor, který ve svém dosavadním životě významně protnul řadu uměleckých oborů. Jazyk textů je záměrnou směsicí pojmů a postojů z nejrůznějších oblastí, poněvadž autor věří, že jen tak je možno se přiblížit k teritoriu, které se nazývá uměním. (Založil/a: Jan.S.Harold)

Jan.S.Harold
  3. 8. 2014, 18:32
V době, kdy jsem knihu četl poprvé (a to už bude určitě přes deset let), Knížákovy názory na umění podivuhodně kopírovaly moje vlastní přístupy. Dá se říct, že některé věci mi pomohl lépe uchopit, konkretizovat, plně domyslet. Dodneška si myslím, že je to práce silně inspirativní, kterou možná docení ještě teprve přicházející generace...