Luteráni v českých zemích v proměnách staletí

Luteráni v českých zemích v proměnách staletí Originální název: Luteráni v českých zemích v proměnách staletí
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Nezjištěno / Jiné - 2009
ISBN: 978-80-903632-8-1

Nezjištěno / Jiné (2009) 978-80-903632-8-1 396

Luterské církve dnes tvoří významnou součást celosvětové ekumény. Původní reformní hnutí, které započalo ve Vitemberku vystoupením zbožného augustiniánského mnicha Martina Luthera a v následujících desetiletích a staletích pronikavým způsobem proměnilo život společenství lidu Kristova, našlo ohlas také v Čechách a na Moravě. Přestože se zde nikdy nestalo dominantním jevem, v určitých dějinných obdobích výrazně ovlivňovalo konfesní a kulturní klima zemí v srdci Evropy. Předkládaná publikace se pokouší přiblížit dějinné zvraty, jimiž stoupenci učení Martina Luthera od jeho vzniku až do současnosti u nás procházeli i vnitřní proměny tohoto společenství a je prvním novodobým pokusem o jejich shrnutí vůbec. (Založil/a: Jamesová)