Neznámá pravidla

Originální název: Scavenger

Alpress - 2007
ISBN: 978-80-7362-471-2

Alpress (2007) 978-80-7362-471-2 395

Frank s Amandou dostanou podivnou pozvánku na schůzku historického klubu. Navštíví ji a během přednášky o časových pouzdrech, tedy o schránkách, do nichž se ukládají významné dokumenty jako odkaz pro budoucnost, oba vypijí nabídnutou kávu. Do kávy však někdo přimíchal drogu a Frank i Amanda upadnou do bezvědomí. Probudí se do noční můry, každý na jiném místě, on i ona jsou teď nuceni hrát stejnou hru - hru o život.

Elleyne
  22. 6. 2013, 15:13
Příjemným překvapením bylo zjištění, že příběh navazuje na jinou knížku od autora. Děj rozhodně nenudí, nechybí napětí, spousta dějových vzratů a nakonec i zajímavé zamyšlení.
ondrasek
  27. 7. 2016, 20:07
Obsahuje spoiler spoiler Skupina lidí se nedobrovolně účastní živé počítačové hry o přežití ovládané šíleným géniem.
Myšlenka pěkná, provedení slabší.
Líbilo se mi odhalení pravdy o vylidnění městečka z konce předminulého století. Super.
Ale jinak mě příběh moc neuchvátil, nebylo moc komu fandit když víte, že každý váš krok i slovo jsou monitorovány.
Také bych čekal, že mi autor objasní krádeže časových schránek, když je tak často zmiňuje. Ne.
Od Morella jsem čelt jen Ramba (kdysi) a nejspíš delší dobu zase nic nepřečtu. 50%.
Hazakiros
  11. 11. 2013, 14:17
Tohle se Morrellovi velmi povedlo. Pokud se nemýlím, tak autor absolvoval několika týdenní kurz přežití, aby věděl o čem píše. To se, samozřejmě, projevuje i v tomto skvělém románu s velmi překvapivým koncem.
Hedgehog
  16. 9. 2013, 21:48
Příjemné překvapení. Kniha je mi blízká skrz počítačové hry. Dobře se četla, utrpení hlavních postav je popsané věrohodně a zápletka je originální.
Apolenka
  19. 1. 2012, 14:23
Opět naprostá spokojenost. Být kniha jen trochu nezáživná, rozhodně ji nedočtu. Žádné poučování, zdlouhavé popisy. Jen strhující děj od začátku až do konce.
Frame
  27. 4. 2011, 15:33
Na jednu knížku nadbytek nezáživného poučování. Geocaching je fajn, nicméně číst o něm na každé "druhé" straně a prokousávat se nadbytečným množstvím nezáživných faktů..to snad být nemuselo.. Navíc mě zklamal odfláknutý závěr.