Křídla snů

Poprvé vydáno celosvětově: 1981

Laser-books - 1993
ISBN: 80-85601-66-4

Laser-books (1993) 80-85601-66-4 432

Planetu Windhaven osídlili lidé po katastrofě své kolonizační lodi. Objevili, že zde mohou létat; využívají nízkou gravitaci, hustou atmosféru a křídla, vyrobená ze skutečně nezničitelného kovu jedné části lodi.

Na této planetě malých ostrovů, moří zamořených obludami a bouřlivého větru je komunikace mezi ostrovy možná prostřednictvím letců, společnosti mužů a žen. Nosí zprávy od ostrova k ostrovu a slouží těm, kteří jsou připoutáni k zemi.

A toto je příběh Maris z Amberley, která se rozhodla změnit tradice a neuvědomila si, že tím změní celý svět. (Založil/a: Kaori)

LuciusWlk
  8. 12. 2011, 12:45
I když patřím k fanouškům G.R.R.Martina a to především díky Písní Ledu a Ohně, tady jsem byl celkem zklamaný. Křídla snů mě prostě nudila. Obrovské skoky v ději a víceméně nezajímavý děj jako celek. Je to škoda, ale snad příště!
Pindule
  29. 3. 2013, 15:27
Tato kniha je jednou z prvotin autora, má přímý děj a některé pasáže se zdají býti nudné (hlavně pro ty co četly písně ledu a ohně), ale mě se na této knize líbil nápad a svět, který vytvořil. Škoda jen, že se autoři více nerozepsali :)
Roty
  19. 10. 2016, 10:03
V podstate nikoho jsem si neoblibil, Maris už vůbec ne. Dokud ti iteligenti nezavedou telegramy, mohlo by je napadnou treba posilat po letcich zpravy v papirove podobe s nejakou peknou pečetí a budou mit klid. Psat snad umí. Jak moc pisnicek tak hlavne nazory letců mi prisly mnohky az směšné.