Nájemníci pana Moonblooma

Poprvé vydáno celosvětově: 1963

Plus - 2014
ISBN: 978-80-259-0286-8

Plus (2014) 978-80-259-0286-8 304

Nájemníci pana Moonblooma je kniha, která vám vleze pod kůži. Poválečný New York v ní ožívá v mozaice příběhů různorodé směsice nájemníků ze tří domů na Manhattanu, o něž se stará apatický Norman Moonbloom, bývalý věčný student a idealista, nyní zaměstnaný u svého bratra Irwina jako správce domů. Jeho život se najednou skládá z neúspěšných pokusů o vybírání nájemného, stížností nájemníků a prázdných slibů, které jim neustále dává. Zpočátku se Norman od životů svých nájemníku a jejich výstředních způsobů distancuje, avšak postupně, jak se s nimi hádá a rozmlouvá s nimi, sdělují mu svá tajemství a přání. (Založil/a: Jamesová)

Edward Lewis Wallant Edward Lewis Wallant
*19.10.1926 - †5.12.1962

TomToman
  23. 7. 2015, 9:02
Tato kniha se ke mně dostala úplnou náhodou. Je v ní to, co má dobrá knížka mít- dobrý nápad, kupu myšlenek k přemýšlení, hlavní postava, co jde svou cestou a hledá se, postavy, které žijí různými názory... Kniha mi připadala hodně alegorická. Vnímavějšímu čtenáři kniha přinese asi mnohem víc...
jaryj07
  21. 9. 2014, 18:01
Tato kniha mě velmi překvapila. Je pravda, že na takový styl prozaického díla musíte být přeci jenom trochu stavěný. Jsem si naprosto jistý, že většina čtenářů tato kniha neosloví. Svým způsobem se v knize nic neděje. Ale pro mě je kniha skvělou kombinací tragických i komických chvil, charakterů a momentů, které vypovídají o povaze lidské jednoduše a srozumitelně.