Bradla v šuplíku

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Brána - 2014
ISBN: 978-80-7243-702-3

Brána (2014) 978-80-7243-702-3 304

Kniha, kterou právě otevíráte, je zcela určitě nevšední svým zpracováním i obsahem. Autor v ní vypráví humorným, mnohdy syrovým způsobem o své dvanáctileté profesní kariéře učitele na jedné pražské střední škole. Nešetří sebe, kolegy ze sborovny, ale ani studenty. Bourá zaběhnutá klišé o učitelích jako nudných krvelačných bestiích, které se vyžívají v psaní poznámek a v rozdávání pětek. Po přečtení této knihy, obsahující celou škálu studentského slangu, čtenář zjistí, že i učitelé mají smysl pro humor a umí se bavit. Píše se v ní také o době normalizační, kdy autor učil na gymnáziu Nad Štolou, a o celebritách, s kterými se autor v životě setkal, například s Karlem Krylem, Ivanem Trojanem a dalšími. Nevynechává ani politiky – například Klausově světoznámě proslavené propisce věnuje velkou část jedné kapitoly. Kniha čtenáře nejen pobaví, ale také donutí k zamyšlení o naší historii i současnosti. (Založil/a: Rutsuka)