Stalo se včera v noci

Stalo se včera v noci

Domino - 2014
ISBN: 978-80-7303-995-0

Domino (2014) 978-80-7303-995-0 528

Co všechno byste byla ochotna udělat pro svou nejlepší kamarádku? Třicet let jsou nerozlučnými kamarádkami, jedna pro druhou by i dýchala. Stephanie je ta rozumnější – žije spořádaným životem příkladné manželky a matky, zatímco nezkrotně romantická Pippa potřebuje každou chvíli vytáhnout z průšvihu. Všechno se obrátí naruby v okamžiku, kdy Steph vysloví osudnou větu: "Potřebuju, abys mi dosvědčila, že jsem v noci byla u tebe." Stephanie, ještě včera zosobnění zodpovědnosti, zoufale prosí svou přítelkyni, aby do policejního protokolu lhala. Pokud totiž tato lež nezazní, Stephanii hrozí rozpad manželství, soud a vězení. V sázce není jen její pověst, ale také osud jejích tří dětí. Pippa byla až doposud rozevlátou bohémkou, k níž praktický svět příliš nedoléhal. Teď najednou stojí před celou řadou nepříjemných otázek, na které bude muset rychle najít odpověď: Má lhát z pouhé vděčnosti a pocitu odpovědnosti? Kvůli tomu, že Steph zná třicet let? Co by to udělalo s jejich přátelstvím? A neohrozila by tou lží vše, čeho se jí v poslední době, po dlouhých letech mizérie, podařilo dosáhnout? (Založil/a: dadlinka)

Adele Parks Adele Parks
*??.??.1969

Evelýny
  12. 8. 2014, 18:42
Příběh krize středního věku, jedné nevěry, vítězství velké lásky, jednoho velkého odpuštění a jednoho opravdového přátelství - a to všechno vám je podáno z několika pohledů, čož dělá knihu zajímavější. Trochu jsem se místy ztratila někdy až v moc obšírných úvahách hlavních hrdinek, někdy jsem se přistihla, že říkám: "Zkrať to, slepice!" Naštěstí se vzpamatovaly, takže konec dobrý - všechno dobré.
Quinty
  26. 6. 2016, 13:06
Obsahuje spoiler spoiler Za mě autorčina nejslabší kniha, protože podle mě se včera v noci nestalo absolutně nic. Nějaká pusa kterou hlavní hrdinka prožívá jako plnohodnotnou nevěru se vším všudy, plno řečí okolo, samé myšlenky, vzpomínky, které příběhu nic moc nepřinesou, málo přímé řeči...... Jakože to většinou fakt nedělám, ale tady jsem byla nucena přeskakovat celé odstavce, abych se dobrala jádru kapitoly. No konec prostě. A finále taky bomba, všechno odpuštěno, všichni jsou šťastní, hlavní mrcha najednou taky, nehledě na to, že za pokus o vraždu dostala 50 hodin veřejně prospěšných prací.....Ach jo. A to se mi její první kniha tak líbila .. :/
Evi
  6. 1. 2015, 17:21
Ale jo, není to špatná knížka. Jen mám u některého typu litertury raději více akce a méně úvah. Autorka knížku napsala ve stylu: Naklonil se k ní, dlouze se jí podíval do očí a řekl "Chybíš mi." Už dlouho mi tohle nikdo neřekl, pomyslela si, naposledy to bylo tehdy a tehdy a blablabla (následující na dalších deseti stranách). Zápletka překvapila, čekala jsem celou dobu něco jiného, takže fajn.