Přivolávání

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Nezjištěno / Jiné - 2014
ISBN: 978-80-87910-36-8

Nezjištěno / Jiné (2014) 978-80-87910-36-8 312 Galatea

Chloe vidí mrtvé lidi. Ano, jako ve filmech. Problém je, že vidět duchy v reálném životě znamená jednosměrnou jízdenku na psychiatrii. Ovšem nic není tak, jak se na první pohled zdá… Jmenuji se Chloe Saundersová a můj život už nikdy nebude stejný jako dřív. Ve svých patnácti letech jsem vůbec netoužila být jiná než ostatní. Chtěla jsem chodit do školy, mít kamarády, bavit se. A taky jsem chtěla, aby si mě trochu víc všímali kluci. Už ani nevím, jaké je to být obyčejná holka. Všechno nabralo zcela jiný směr toho dne, kdy jsem ve škole poprvé spatřila ducha. Vyděsil mě tak, že nikdo nezapochyboval o tom, že jsem se naprosto pomátla. Teď už ve škole všichni vědí, kdo jsem. Jen z jiných důvodů, než bych si přála. Ve filmech nejsou duchové nic neobvyklého. Když se však v reálném životě snažíte lidem vysvětlit, že vidíte duchy zemřelých lidí, automaticky získáte poukaz na pobyt v léčebně pro duševně choré. A tak jsem se ocitla zavřená v Lylově domově, což je „speciální zařízení“ pro narušenou mládež. Chtěla jsem se co nejdříve uzdravit a vypadnout odsud. Brzy jsem ale pochopila, že je to jiný domov, než se na první pohled zdá. Dějí se tady podivné věci a ani mí noví spolubydlící nejsou choré bytosti. Mají zkrátka poněkud zvláštní schopnosti. Nevím, komu mohu důvěřovat. Musím přijít na to, jaká nebezpečná tajemství skrývá Lylův domov... a to dříve než povstanou jeho kostlivci a začnou mě pronásledovat. (Založil/a: dadlinka)

Kelley Armstrong Kelley Armstrong
*14.12.1968

Pim
  28. 7. 2014, 10:53
Ačkoliv z Fantasy čtu momentálně jen občas Pratchetta, dostala se mi do ruky tahle duchařská kniha. Čte se dobře, i když v určité chvíli jsem si říkala, že je to snad již trochu zdlouhavé. No, byl to jen poněkud delší úvod - a na konci se už příběh rozjel. Jenže sotva se rozjel, kniha skončila. Budu si tedy muset počkat na další díl a doufám, že tam to bude stát za to... Může to být ještě zajímavé.
Obálka opravdu moc nesedí - ke škodě knihy.
Nikolka001
  16. 8. 2014, 2:43
Čtivé, napínavé, dech beroucí. Během četby jsem se nemohla odtrhnout, jelikož byl příběh natolik zajímavý a napínavý, že mě nutil číst stále dál. Díky otevřenému konci jsou má očekávání na druhý díl vysoká. Rozhodně doporučuji! :)
kklepkaa
  1. 7. 2014, 18:02
Česká obálka knihy moc nenavnadí, ale není to tak špatné. Akorát mám po dočtení knihy pocit, že se tam vlastně nic moc nestalo až konec byl takový akčnější...