Chalupáři stříbrného plátna

Chalupáři stříbrného plátna

Podtitul: Výlety k chatám a chalupám slavných českých herců

Čas - 2014
ISBN: 978-80-7475-045-8

Čas (2014) 978-80-7475-045-8 132

Chataření a chalupaření je fenoménem, který ve druhé polovině dvacátého století zasáhl téměř celou městskou populaci u nás. Slavní herci té doby nejsou výjimkou.
Kniha Chalupáři stříbrného plátna jako první podává čtivé svědectví o tom, jak naše filmové a divadelní hvězdy trávily odpočinek v zeleni, na rybách či ve venkovské hospůdce, jak zvelebovaly své letní příbytky a koho na svých rekreačních sídlech hostily. Mnohdy je k nim poutal tak silný vztah, že nakonec opustily Prahu – a našly na venkově i místo svého posledního odpočinku. Součástí této nevšední publikace, která slouží i jako sborník tipů na hezké rodinné výlety, je také bohatá fotografická dokumentace. Tu na svých výpravách za chatami a chalupami nezapomenutelných českých herců pořídil Radek Laudin, novinář a publicista, který se dlouhodobě zabývá cestami do míst naší vlasti, jež jsou spojena se známými osobnostmi.
Herci, jejichž letní sídla naleznete v knize Chalupáři stříbrného plátna: Jaroslav Marvan, Miloš Kopecký, Rudolf Hrušínský, Josef Kemr,Jiřina Jirásková a Zdeněk Podskalský, Jan Werich, Helena Růžičková, Svatopluk Beneš, Martin Růžek a Karel Augusta, Miroslav Horníček, Vladimír Menšík, Vlastimil Brodský, Petr Haničinec, Jiří Sovák, Jiřina Šejbalová, Josef Vinklář, Radovan Lukavský, František Kreuzmann, Jan Pivec, Oldřich Nový, Libuše Pospíšilová, Ladislav Pešek (Založil/a: dadlinka)