Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Vánoce nebudou!

70%
4 43
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Vánoce nebudou!
Autor:
Originální název: Skipping Christmas
Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 2002
ISBN: 80-242-0867-9
Počet stránek: 136
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 5x v oblíbených
v přečtených 66x v přečtených
v knihovně 7x v knihovně
k přečtení 10x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2002) 80-242-0867-9 136

Také patříte k těm, kteří si uprostřed hektické předvánoční doby, kdy musíte zvládnout nároky v zaměstnání, předvánoční úklid, pečení cukroví, nákup dárků, občas (a v poslední době stále častěji) povzdechnou: Vánoce by měly nebýt? A hned vás napadnou další rouhačské myšlenky -- hodit tak všechny starosti za hlavu a odjet někam daleko od přeplněných obchodů, neprůjezdných ulic, nervózních lidí před i za pultem. Třeba do ticha hor, nebo ještě raději někam za teplem k moři...
Stejný nápad dostal i Luther Krank, svědomitý pracovník jedné solidní firmy žijící spořádaným životem amerického občana. Jeho dcera Blair, čerstvá absolventka vysoké školy, právě odletěla na delší dobu do Peru s posláním naučit číst tamější negramotné děti. Luther a jeho žena Nora si Vánoce bez dcery nedovedou představit. Aby zahnal manželčin smutek, rozhodne se Luther pro radikální řešení - letos se u nich Vánoce slavit nebudou, ať se na ně jejich staromilští sousedi dívají, jak chtějí. Oni pojedou zábavní lodí do Karibiku, stráví předvánoční dny v poklidu a ještě ušetří peníze za nákup nesmyslných dárků... Jenže jeden telefonát krátce před jejich odjezdem na vysněnou dovolenou vše dočista změní.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Aratar
60% 60% 60% 60% 60%
  19. 5. 2015, 20:06
Začátek byl poměrně slibný, ale jak už bylo řečeno v komentáři níže. Škoda, že Grisham nedokázal tuto linku dotáhnout do konce a v závěru otočil o 180 stupňů. Nechal se totiž zatáhnout do nízkého patosu amerického venkova a příběh završil naprosto neuvěřitelným kýčovitým happy endem.
Cross
40% 40% 40% 40% 40%
  7. 1. 2011, 17:17
Nevím, co touto knihou autor myslel. Téměř celou dobu se čtenář baví tím, jaká je to dokonalá satira na americký způsob Vánoc. Žádné svíčky, žádny Santa Claus. Nakonec to Grisham vše shodí. Lutherovi pomůže celá ulice, aby nakonec Vánoce mohly vypuknout. Děkuji, nechci. Luther slunící se na výletní lodi se sklenicí margarity v ruce by byl daleko lepší závěr.