Dívky z Montmartru

Dívky z Montmartru

Práh - 2014
ISBN: 978-80-7252-513-3

Práh (2014) 978-80-7252-513-3 356

Baletky i pradleny, modelky i koketky, milenky i oběti… tím vším byly tanečnice ze slavných Degasových obrazů.
Paříž roku 1878. Sestrám van Goethemovým obrátí náhlá smrt otce život vzhůru nohama. Bez jeho stálého příjmu jsou odkázané jen na skrovný obnos, který si jejich matka vydělá v prádelně. Ta ho však z větší části utopí v absintu, a tak zdá se, že vystěhování z podnájmu je nemine. Pracovních příležitostí je pomálu, a proto je čtrnáctiletá Marie poslána do pařížské opery. Vrhne se do světa baletu a zanedlouho se stává modelem v ateliéru Edgara Degase, který její podobu navždy zvěční v sošce Malé čtrnáctileté tanečnice.
Román Dívky z Montmartru je příběhem pozoruhodných sester, které se řízením osudu stanou téměř bezbrannými vůči temným svodům „civilizované společnosti“. (Založil/a: samara)

Talitha
  26. 9. 2015, 21:19
Pro milovníky umění vynikající román s autentickým pozadím. Autorka spojila tři skutečné životní příběhy v jeden. Výborné, čtivé. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Kdo má rád Degasovy obrazy baletek, nechť se nechá unášet atmosférou tehdejší Paříže.