Nováček

Nováček Originální název: Cherub: The Recruit

BB art - 2007
ISBN: 978-80-7381-044-3

BB art (2007) 978-80-7381-044-3 304

Teroristka nepouští do bytu neznámé lidi, protože by to mohli být tajní policisté nebo agenti rozvědky, ale její děti si vodí domů kamarády, a všichni pak pobíhají celým bytem.Teroristka netuší, že jedno z těch dětí nastražilo do každé místnosti v jejím domě štěnici, zkopírovalo si všechny soubory v jejím počítači a ukradlo jí adresář. Dítě pracuje pro CHERUB.Dvanáctiletý James přijde o maminku, sestru si vezme do péče nevlastní otec. Chlapec skončí v dětském domově, kde jde z průšvihu do průšvihu. Z pudu sebezáchovy přijme nabídku, aby vstoupil do CHERUB, dětské jednotky britské tajné služby. Děti tam dostanou skvělé vzdělání a dokonalý výcvik, takže dokážou plnit i ty nejnáročnější úkoly a nevyvolat pozornost, protože navenek vypadají a chovají se jako normální děti.James si najde kamarády, zvládne vražedně náročný kurz základního výcviku; a hned první úkol je nesmírně náročný: s Amy, která vystupuje jako jeho starší sestra, infiltruje do komunity hippies, která chce ve jménu ekologie spáchat teroristický útok na konferenci o ropném průmyslu.James je normální, trochu nadprůměrně průšvihový kluk, co se pere, odmlouvá, má rád dobroty, prožívá první lásku, má smůlu i štěstí a všechno řeší přesně podle svého věku. Jde o milého, uvěřitelného hrdinu, díky kterému je příběh vtipný, napínavý, nepatetický a přitom působí realisticky. (Založil/a: Kaori)

Robert Muchamore Robert Muchamore
*26.12.1972

Melindaaaa
  19. 5. 2012, 17:18
Po přečtení Nováčka, prvního dílu této skvělé série jsem byla ztracená. Čekání na nový díl je utrpení. Každou novou knížku zhltnu jedním dechem. Hned po mě čeká ve frontě i ségra a mamka. Ještěže jsem nejnadšenější a nejrychlejší čtenář z rodiny a mám přednostní právo! :) Série CHERUB je prostě skvělé počtení pro všechny generace :)
Dee-Dee
  9. 9. 2013, 18:45
Všichni mi pořád říkali, ať si přečtu CHERUB. Tak jsem si ho tedy jednou půjčila v knihovně a musím říct, že mě to velmi zaujalo. Některé díly víc, nektěré míň, ale podle mě hodně záleží na tom prvním. A ten se tedy vážně povedl! Klobouk dolů před spisovatelem!