Rozpouštění bolesti

Rozpouštění bolesti

Podtitul: Jednoduchá cvičení pro trénink mozku zaměřená na úlevu od chronické bolesti

Originální název: Dissolving pain

Emitos - 2014
ISBN: 978-80-87171-38-7

Emitos (2014) 978-80-87171-38-7 202

Kniha Rozpouštění bolesti je plodem čtyřicetiletého výzkumu a praktického využívání biofeedbacku (biologické zpětné vazby). Její autor, psycholog Les Fehmi, čtenářům přibližuje svoji metodu tlumení akutní i chronické bolesti různého původu. Fehmiho metoda pomáhá zmírňovat bolesti zad, šíje a hlavy, bolesti svalů a kloubů a rovněž intenzivní poúrazové bolesti. Metodu s úspěchem používají také vrcholoví sportovci, od nichž je očekávána extrémní výkonnost. Protože umožňuje elegantním způsobem snížit úroveň stresu a zamezit jeho kumulativnímu působení, může sloužit ke zlepšení celkového fyzického i psychického zdraví a k navození pocitu životní pohody. Často až překvapivě účinná metoda vychází ze skutečnosti, že bolestivý vjem je zpracováván v mozku, i když bolest zpravidla cítíme na nějakém konkrétním místě v těle. Fehmi čtenářům vysvětluje, že se mohou naučit ovlivňovat a harmonizovat mozkovou aktivitu a bolest v mozku utlumit, rozpustit. Za tímto účelem vypracoval soubor jednoduchých cvičení, jejichž podstatou je změna způsobu, jakým obvykle, nejen na bolest, zaměřujeme svoji pozornost. (Založil/a: Anděl)

#zdraví
Les Fehmi Les Fehmi

Jim Robbins Jim Robbins

svobodka
  31. 10. 2015, 12:18
Přiznávám, že jsem nevydržela a knihu nedočetla. Ne že bych neměla zájem o alternativní léčbu, jenže nakonec mi vždy přijde, že o tom všem musí být člověk na tisíc procent přesvědčen - a pak to funguje. Jenže mně to přesvědčení chybí.