Až mě uloží do země

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4367-2

Knižní klub (2014) 978-80-242-4367-2 405

Chris Lowndes, úspěšný skladatel filmové hudby, se po smrti své ženy rozhodne vrátit do rodné Anglie. Koupí si starý dům na odlehlém místě, jenž ho od pohledu okouzlil, ale pak zjistí, že se tu před více než půl stoletím odehrála vražda: bývalého majitele, lékaře E. A. Foxe, údajně otrávila jeho krásná a mnohem mladší manželka Grace. Byla zatčena, odsouzena a oběšena. Ale byla vinna? Chrisova zvědavost se postupně mění v posedlost. Touha odhalit pravdu ho vede po temných, klikatých cestách hluboko do minulosti, do spleti tajemství až příliš blízkých současnosti…

„Poutavá detektivka upomíná na britský ,zlatý věk‘ příběhů Agathy Christie.“ Wall Street Journal

zdroj: www.knizniklub.cz (Založil/a: lensha95)

kepank
  25. 11. 2015, 21:53
Tak mě se kniha líbila.Nic moc jsem od ní neočekával,ale nakonec mě celkem překvapila.Děj se odehrává v současnosti na anglickém venkově .Vše se točí kolem starého domu,kde se odehrála vražda a pátrání nového majitele Chrise v jeho minulosti ,s krátkými "flashbacky" skrze deník hlavní postavy do období druhé světové války a výpověďmi pamětníků oné události.
Zvědavost Chrise hraničící s posedlostí ,konfrontována s jeho vlastní minulostí,nám nakonec dává nahlédnout na pokřivenou morálku tehdejší společnosti a poodhaluje tajemství skrývající se za rouškou ušlechtilého jednání jedné z postav.
jinvod
  25. 9. 2015, 11:20
Velmi zajímavě a poutavě napsáno. Střídá se zde nenásilně minulost a přítomnost. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Spisovatel barvitě popisoval prostředí ve kterém žil a spojil ho s pátráním po minulosti domu, který koupil. Pribeh pojednava o puvodnich majitelich domu a mozne ukladne vrazde i o soucasnosti jednoho maleho mestecka a jeho obyvatelich.
Michal Oldřich
  9. 9. 2014, 1:12
Od knihy jsem čekal opravdu hodně. Možná za to může slogan, že je to NEJ detektivka, ODKAZ na zlatou dobu anglických detektivek... Těšil jsem se. Ale jak jsem četl a postupoval příběhem, stále víc jsem si uvědomoval, jak mě kniha nudí. Možná za to může i překlad, někdy byly věty dost šroubované, nelogické. Škoda. Příběh celkem slušný, ale...to NĚCO tomu chybělo...