Věk nejistoty II: Ekonomika pro člověka

Věk nejistoty II: Ekonomika pro člověka Originální název: Věk nejistoty II: Ekonomika pro člověka
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Nezjištěno / Jiné - 2010
ISBN: 978-80-7177-023-7

Nezjištěno / Jiné (2010) 978-80-7177-023-7 203

"Celý život hladovím po informacích. Sháním je, analyzuji a snažím se, abych si udělat co nejúplnější obraz o světě, ve kterém žiji. Problém, který mne zajímal dlouho, bylo střídání rozvojových strategií na začátku devadesátých let minulého století. V mé optice nebyla ani jedna z obou rozvojových strategií v souladu s možnostmi a potřebami naší země. Ekonomika by měla mít lidský smysl, měla by sloužit lidem ve společnosti. Václav Havel, ekonomie zcela neznalý, odsoudil šmahem čtyřicet jedna let po únoru 1948 do listopadu 1989. Václav Klaus účelově tento moralizující odsudek využil a sledoval politický cíl: vytvořit privatizačním procesem vrstvu, která nový režim bude podporovat. A tak se mluvilo o tvořivé destrukci. Mé hluboké přesvědčení je, že Česká republika (a Československo jako celek) měla velký ekonomický, sociální a duchovní, intelektuální potenciál, který neměl být rozbit, ale bylo třeba ho přeskupit...

Vydalo GUE/NGL (Evropská sjednocená levice a Severská zelená levice) (Založil/a: Jan.S.Harold)