Hrad

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Odeon - 2014
ISBN: 978-80-207-1550-0

Odeon (2014) 978-80-207-1550-0 248

Mezi bratranci Howiem a Dannym byl vždycky zvláštní vztah. Když byli malí, byl Howie tím „divným“, zatímco Danny byl zlatý hoch, co všechno umí. V dospělosti je to naopak: Danny nemá úspěch ani u žen, ani v práci a na stopě mu jsou věřitelé. Howard zbohatl, šťastně se oženil a – kdesi ve střední Evropě koupil hrad a pozval Dannyho, aby mu pomohl. Magické místo, tajemná postava v okně, záhada jezírka s mrtvými dětmi přináší kafkovskou atmosféru nejasných vztahů a souvislostí… (Založil/a: alča87)

Jennifer Egan Jennifer Egan
*06.09.1962

teite
  12. 8. 2014, 18:19
Kniha má několik rovin, které se vzájemně prolínají, vlastně je to takový román v románu v románu :-), přesto je ovšem velmi čtivá. U Egan se mi líbí, že mě neustále překvapuje, není to dílo, kdy by si člověk po přečtené první kapitole mohl říct, že už ví, jak to dopadne. Ač je děj napínavý, vybízí kniha i k zamyšlení, aniž by byla prvoplánově poučující, což nemám ráda. Těším se na další.
Jana Edita
  26. 4. 2016, 0:06
Velmi zajímavá kniha, o které musím i několik dnů po přečtení stále přemýšlet, zřejmě hlavně proto, že je tak neurčitá a lze ji interpretovat tolika různými způsoby.
brabcidlo
  4. 5. 2016, 17:15
Vskutku nevšední čtenářský zážitek. Až do poslední kapitoly jsem byla na rozpacích, neustále zvažovala možnost knihu odložit nedočtenou. Ale ve finále jsem ráda, že jsem vytrvala, a závěrečná kapitola dala tomu všemu pro mě smysl.