Temný oheň

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-241-1

BB art (2012) 978-80-7461-241-1 472
BB art (2009) 978-80-7381-664-3 472

Píše se rok 1540 a Matthew Sharldake zažívá horké léto, nejteplejší v celém šestnáctém století. Snaží se vést advokátní praxi a přežívat bez velkého rozruchu, protože má obavy z nemilosti Thomase Cromewella.
Obhajoba dívky obviněné z vraždy ho však znovu přivádí do blízkosti králova prvního ministra, který mu dává nový úkol: najít tajemství řeckého ohně, jež se po staletích zapomnění vynořilo v záznamech jednoho zrušeného londýnského kláštera, aby hned zase nevysvětlitelně zmizelo. Jak se Shardlake přesvědčí při snaze spojit pátrání po řeckém ohni s prokazováním neviny mladé klientky, v tudorovském Londýně nic není takové, jak to vypadá na první pohled. (Založil/a: Kaori)

Richie
  30. 11. 2012, 10:32
Jestliže prvnímu dílu Sansomovy série detektivních románů ze středověké Anglie - Rozpuštění - v mých očích uškodilo srovnání se skvělým románem Umberta Eca Jméno růže, tak druhý díl Temný oheň mě zcela zaujal - přečetl jsem si ho s chutí, byť detektivky jinak nemusím. Sansom výborně vystihuje nejen středověkou Anglii, ale i jednotlivé postavy, jejich charaktery, pohnutky, myšlení.
Právník Matthew Shardlake je pověřen nejen životu nebezpečným pátráním po tajemství řeckého ohně, ale snaží se navíc obhájit i dívku obžalovanou z vraždy svého nezletilého bratrance. Dívka za svým mlčením skrývá děsivou pravdu, která se postupně odhaluje. Shardlake má však omezený čas, poprava dívky se blíží a také králův první ministr na něj tlačí - vysoká politika Tudorovské Anglie nakonec může zničit i ty nejmocnější...
Výborný historický detektivní román, mohu jen doporučit!
janeicka
  7. 12. 2013, 19:44
Další skvělý detektivní příběh z tudorovské Anglie, který mě po celou dobu udržoval v napětí. Stihla jsem si poskládat pár vodítek, ale stejně jsem sázela na jinou pointu, i když mě to vzhledem k historickému vývoji mělo napadnout :-) Úžasné vykreslení Londýna, super zápletka a především skvělé dialogy, které jsem doslova hltala a snažila jsem se z nich pochopit co nejvíce souvislostí - přesně takové romány mám nejradši, vřele doporučuji ;-)
Pend
  24. 8. 2016, 18:42
Druhá kniha se Shardlakem. Tentokrát se jedná o opravdovou středověkou detektivku, ve které hlavní hrdina v časovém pressu řeší vícero případů. naštěstí má k dispozici několik známých postav z minulého případu. I tak se jedná o napínavý román.
Pavelcb
  20. 9. 2013, 8:10
Hodně dobrá a podle mne tak o 50% čtivější,než první díl Rozpuštění. Právě si jdu koupit třetí díl, tak uvidíme. :-)