Mexický odvážlivec

Toužimský a Moravec - 2000
ISBN: 80-7264-011-9

Toužimský a Moravec (2000) 80-7264-011-9 133
Toužimský a Moravec (1938) 137

Přátelé John a Gibson se vydají na cestu do Mexika, kde by se měl Gibson ujmout vedení farmy a mladý John by tam mohl získat nové zkušenosti a upevnit si své zdraví. Ve vlaku se seznámí s kameramanem Ottou Brokdorfem, díky němuž John pozná prostředí Holywoodu. Gibson je nucen dvojici předčasně opustit. Když se po čase s Johnem opět shledá, vypráví mu o přepadení, při kterém on sám byl postřelen. Zásahem osudu se s vůdcem lupičů oba znovu setkají za zcela nečekaných okolností - při natáčení filmu na mexické farmě. (Založil/a: zdeny99)

Peter Jerndorff-Jessen Peter Jerndorff-Jessen
*18.07.1900 - †17.06.1993

zdeny99
  7. 2. 2015, 22:36
Je to druhá kniha od Jessena, kterou jsem četl a na rozdíl od Severní hvězdy, tak Mexický odvážlivec mne vůbec nebavil. Popisování Hollywoodu a filmařského světa nebylo nijak zajímavé a už vůbec se nevyvedlo, když se začalo mísit s děním na mexické farmě. [1. přečtení, 1. hodnocení, 1. komentář, 40%]