Za branami ráje

Za branami ráje
Poprvé vydáno celosvětově: 1979

Nezjištěno / Jiné - 1979

Nezjištěno / Jiné (1979) 168

Děje leningradského prozaika jsou zhuštěny do čtyřiadvaceti hodin, jediného obyčejného dne. V něm se dramaticky prolnou osudy několika jedinců, kteří jsou náhle nuceni bilancovat, zvážit svůj dosavadní život, hodnotu a pevnost vztahů k blízkým lidem.
Všechny postavy spojuje touha po spolehlivém citovém zázemí, až bolestná potřeba lásky, všichni však ve svém soukromém životě ztroskotali.
Všichni tito hrdinové (inženýr Blinov, jeho sestra Tamara, Blinův podřízený Zykin a jeho kamarádka Ela) v duchu znovu prožívají svůj život i s prohrami, každý z nich se upíná k práci a hledají východisko z osamělosti. (Založil/a: Lucy1994)

Valentin Tublin Valentin Tublin
*1933

Lucy1994
  15. 6. 2014, 17:53
Jelikož to jinak nejde, dávám 2 hvězdičky, i když tuto knihu popravdě hodnotím tak na 50%. Ne, není to špatná kniha. Ale chytla jsem se až v půlce. Autor píše zajímavým stylem, vše popisuje, občas sám promlouvá k hrdinům knihy, komentuje jejich život.
Objevuje se tam mnoho zajímavých a citových popisů, líčení.
Líbí se mi, jak v člověku trápení hrdinů vyvolá obrovský soucit. Cítí společně s nimi jejich prázdnotu a obrovskou nenaplněnou touhu. Smutná kniha, která ale v sobě skrývá naději.
Mnohdy se tam objevují až "zbytečně" zdlouhavé popisy. Ale tím, jak spisovatel zvláštně píše či vše tak zajímavě popisuje, se člověk může snadno ztratit. Nebo aspoň teda já. :)