Tajemství letního odpoledne

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-249-2498-4

Ikar (2014) 978-80-249-2498-4 408

Parný letní den v Suffolku. Zatímco zbytek rodiny vyráží na piknik, šestnáctiletá Laurel sní v koruně stromu o chlapci jménem Billy, o Londýně a zářivé budoucnosti. Než však odpoledne skončí, stane se svědkyní otřesného zločinu, který všechno změní. O třicet let později je Laurel oblíbenou herečku, kterou však stále tíží stíny minulosti a vzpomínky. Vrací se proto zpátky na rodinnou farmu a začíná skládat střípky utajené historie - příběhu Dorothy, Vivien a Jimmyho, tří osob ze zcela odlišných světů, které za války svedla v Londýně dohromady náhoda a jejichž životy se krutě a osudově propletly. Strhující příběh o záhadách a tajemstvích, o divadle a krádeži, o vraždě a věrné lásce, odehrávající se střídavě ve třicátých a šedesátých letech minulého století. (Založil/a: Rosie5)

Kate Morton Kate Morton
*??.??.1976

janeicka
  8. 7. 2015, 11:50
Tajemství letního odpoledne mi už rok leželo v knihovně, takže už bylo opravdu na čase, abych si knihu přečetla. Mám ráda příběhy z druhé světové války, i když tuto knihu bych spíš zařadila mezi detektivky, protože jsme svědky takřka detektivního pátrání Laurel, která se chce dozvědět, co se kdysi stalo, proč její matka zabila cizího tuláka. Víc mne bavily kapitoly z válečného Londýna, proplétání životních osudů Jimmyho, Dorothy a Vivien. Konec byl opravdu strhující, to bych nikdy nevymyslela, naprosto dech beroucí. Kniha, na kterou budu ještě dlouho vzpomínat...
Peetuliska
  28. 6. 2015, 14:22
Malá dívenka Laurel je svědky toho, jak její maminka zabije nožem cizího muže před jejich domem. Když více zestárne a je jasné, že její mamince již nezbývá moc času, začne pátrat do minulosti, o maminčině podivném tajemství a o neznámém muži. Dostáváme se od válečného Londýna, mezi béžné lidi, ale i mezi lepší společnost.

Od této knihy jsem čekala o něco víc. První 1/4 knihy je na mě psaná moc obvykle, leckdy zabíhá až do patosu a běžných frází. Poté je vidět určitý posun, kdy vás kniha začíná bavit více a více, až musíte vědět, jak to vlastně je. I přes větší spád knihy v druhé polovině musím dát 3,5/5 hvězdiček.
Morsie
  15. 6. 2014, 15:01
Prostě a jednoduše geniální kniha!!! Ještě teď jsem z ní dost odvařená - málo kdy se stává, že narazím na knížku, co by mě tak moc chytla. O to pak víc, když je to historický román s detektivním potenciálem - takové knížky já většinou nerada. No, tady je to zcela naopak. Obdivuju autorčinu schopnost udržet čtenáře až do úplného konce v napětí a pod tlakem - tomu se říká kumšt. Skvělé, chytré, inteligentní, propracované, důmyslné, bezchybné, čtivé a především napínavé. Jak jsem měla na začátku malá očekávání, tak teď jsem až na vrcholu blaha. Doporučuju!
Evina Kalousová
  25. 3. 2016, 17:58
Kniha je velice zajímavá, skoro až překvapující. První polovina se trochu táhla, alespoň se mi to tak zdálo (v mnoha ohledech mi připadala podobná knize "Dům u jezera") - četla se mi trochu pomaleji než jiné tituly z edice Světový bestseller. Nicméně před chvilkou jsem ji dočetla celou a zvrat byl naprosto dokonale vymyšlen, jsem nadšená. Knihu můžu jenom doporučit. Takže se určitě nenechte zastrašit tím, že Vás prvních pár kapitol nebaví tak, jak by mělo. Stojí za to. :)
Juditha
  29. 6. 2016, 14:45
Nádherná kniha, po polovině knihy jsem začala doufat, že to dopadne, jak to nakonec dopadlo a byla to pro mně hrozná úleva, úplně mě příběh dojal. Ještě jednou jsem si četla pouze příběh Vivien a Dorothy. Škoda, že má autorka tak málo knih. Takových příběhů je málo, nedočkavě jsem jí četla a pořád jsem na příběh myslela a s ubývajícími stránkami jsem se blížila rozuzlení, ale bohužel také ke konci této krásné knížky.
Illaa
  28. 10. 2015, 20:48
Původně jsem chtěla dát jen dvě hvězdičky, ale za originální a velmi nečekaný závěr musím ještě jednu přihodit. Knihu jsem nemohla delší dobu zdolat, ale nápad děje hodnotím kladně. Četla jsem všechny knihy od této autorky a musím říct, že tato mě bavila méně než ostatní.
Aspet
  14. 12. 2014, 19:48
Neotřelý příběh, byla jsem napnutá až do konce, rozhodně doporučuji k přečtení. Takových knížek moc nebývá...
Yggdrasil
  8. 3. 2015, 19:47
Knihu jsem si vybrala podle obalu - "vintage styl" je prostě má láska :) Po přečtení anotace jsem si říkala páni - tak to mě teda zajímá o co jde. A když jsem se začetla do samotného příběhu stala se ze mne Laurel - když se mračila, mračila jsem se, když se jí ruce třásly touhou zjistit, já se třásla. Už dlouho se mi nestalo, aby mne příběh takto pohltil. A rozuzlení příběhu, které ve mě vyvolává to pomyslné "No PÁNI" - geniální kniha. Všem doporučuji, člověk si vlastně až do poslední chvíle říká - sakra o co jim jde, o co tady jde, musím to zjistit, jinak neusnu :)
Klárenzí Šimáková
  23. 8. 2015, 10:25
Příběh originální, milý a zároveň napínavý. Všechny postavy jsem si oblíbila hned, hlavně Jimmyho :)
Líbil se mi chytlavý styl vyprávění, dokonalý um navození atmosféry v knize, která čtenáře zkrátka musí strhnout. Je to velmi čtivé dílo, které nenechá čtenáře v klidu do poslední stránky.