Jednooký králík

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Panteon - 2014
ISBN: 978-80-87697-18-4

Panteon (2014) 978-80-87697-18-4 460

Druhý román mladého držitele ceny Nejlepší švédská detektivka roku 2013. V údolí za městečkem, kde Airman David strávil dětství, stojí opuštěný dům. Společně s pěti přáteli tu teď David tráví dlouhé letní dny - slunce, grilování, pití, sex a páchání krádeží pod rouškou noci. Kradené zboží ukrývají v domě. V malé skupině ale postupně narůstají rozbroje, pod povrchem to vře. Co se opravdu děje v údolí? Jednooký králík je napínavý román o malém místě, kde se dějí velké věci. Letní venkovský thriller s náladou, která se zadírá pod kůži. Příběh o lásce a přátelství, tajemství i lžích. (Založil/a: Kůstka)

Lecter
  24. 1. 2016, 21:12
Příběh mi strašně moc připomíná ty filmy s klasickým scénářem,kdy parta výrostků udělá průšvih a všechno se pak točí kolem rozebírání jejich charakterů a rodinného zázemí.Myslím,že kniha zaujme mladší čtenáře,děj ubíhá rychle a mě osobně hodně znervózňoval Kasper,jakmile se někde znenadání objevil.Samozřejmě se tam toho děje daleko víc,ale to co by mohlo být záhadně rozvinuto,tak nějak postupně vyšumí.Knižka mi byla půjčena s tím,co řeknu na ten konec.Je docela možné,že jsem ho nepochopila,ale nepřipadá mi ničím zvláštní ani ohromující.