Každý má svou pravdu

Každý má svou pravdu Originální název: Così è (se vi pare)

Artur - 2008
ISBN: 978-80-87128-05-3

Artur (2008) 978-80-87128-05-3 80

Okresním městem otřásá tajemný případ. Muž vězní doma svou manželku a její matce brání, aby se s ní stýkala. Veřejné mínění se mění podle toho, jaké se objevují nové informace. Protichůdné výklady působí věrohodně. Kde je pravda? Každý má svou pravdu, říká v titulu dramatu téměř detektivního sám autor, který si s otázkou "co je pravda" mistrně pohrává. Vychází jako 49. svazek edice D v překladu V. Mikeše. (Založil/a: tkanicka)

Tanmut
  12. 8. 2013, 17:25
Už jsem četl kdeco, ale nevybavuji si postavu, která by mi byla bližší než Laudisi.
Pirandello se svou relativistickou epistemologií dospěl dál, než by byl Čapek s utilitaristickou noetikou schopen. Na konci toho všeho jsem taky chtěl křičet: "Tady máte tu svou pravdu!"
borntolive
  16. 1. 2015, 9:24
"Respektujte to, co vidí a čeho se dotýkají ostatní, i kdyby to bylo něco naprosto jiného, než co vidíte a čeho se dotýkáte vy!" (str. 15) Hlavní myšlenka, která mě neskutečně oslovuje, a základní cesta k tomu, aby každý mohl mít svou pravdu a přitom jsme byli schopni vedle sebe žít.
Preambule
  9. 4. 2014, 12:34
Námět velice zajímavý a hlavně současný. Hra má co nabídnout dnešním čtenářům (potažmo publiku) v mnoha vrstvách. Vyzdvihnout musím hlavně konec, který byl překvapivý - nechtělo se mi věřit, že příběh dál nepokračuje. V širším hodnocení ale průměr, spousta pasáží na můj vkus až příliš "umluvená - i když chápu že u tohoto tématu je to potřeba.