Buddha

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Vašut - 2012
ISBN: 978-80-7236-807-5

Vašut (2012) 978-80-7236-807-5 160

Pocity ovlivňují náš život víc než cokoli jiného. Propůjčují nám křídla, ale mohou nás také dovést až na pokraj zoufalství. Často cítíme, že tváří v tvář jejich moci nad námi jsme zcela bezmocní a vydaní na milost a nemilost. To věděl i Buddha, a proto nás učil, jak se můžeme z jejich moci vysvobodit. S pomocí takzvaných sedmi cenných vlastností - pozorností, přiměřeného úsilí, zkoumající mysli, radosti, soustředění, vnitřního uvolnění a vyrovnanosti - budeme schopni stále přesněji zkoumat a vnímat svět svých pocitů. A čím lépe vým pocitům porozumíme, tím budeme v kontaktu s nimi svobodnější. Místo toho, abychom se pachtili za příjemnými pocity a před těmi nepříjemnými utíkali, budeme se raději učit své pocity vyrovnaně akceptovat, odpoutávat se od obtížných pocitů a probouzet v sobě pocity, které působí prospěšně. (Založil/a: CharlieLN)