Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Mistr a Pán

0%
0 0
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Mistr a Pán Originální název: Mistr a Pán
Poprvé vydáno celosvětově: 1988

Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 0x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka

Práce prof. dr. Z. Sázavy "Mistr a Pán" se soustřeďuje na ústřední problém křesťanské teologie, který je zahrnut ve vyznání Ježíše Krista jako Pána a Spasitele a rozvíjen ve věroučné tradici církve od starověku do dneška. Autor se touto problematikou obírá v souvislosti s jejím základem i předpokladem, jímž je dějinná existence Ježíšova. Je to postup nosný a zároveň přitažlivý. Umožňuje charakterizovat víru jak ve vztahu k její normě, jíž je "Ježíš v těle přišlý", tak i k velikonočnímu dění jako jejímu východisku, které k Ježíšovu příběhu odkazuje jako ke zjevění Boží vůle.
Prof. Sázava spojil dobrý odborný přehled o celé problematice s poutavým podáním, v němž po úvodu naznačuje některé základní etapy bádání o Ježíšově životě, probírá uzlové body Ježíšova příběhu tak, jak je líčí evangelia, jejich odraz v ostatních raně křesťanských a jiných starověkých textech, začátky křesťanského učení o Kristu, Ježíšovo sebepochopení a teologickou otázku vztahu víry k pozemskému Ježíšovi. Novým prvkem je závěřečná kapitola, v níž autor sleduje, jak nejstarší vyznání i raně křesťanskou církevní tradici o Ježíšovi vyjadřují věroučné texty Církve československé husitské. Kniha je doplněna zpřehledňujícími rejstříky i slovníčkem odborných výrazů.
Jde o přehlednou a srozumitelnou publikaci, která čtenáře současně zasvěcuje do závažných problémů historického bádání o Ježíšovi i do jeho teologické reflexe. (Prof. dr. Petr Pokorný, CSc.) (Založil/a: Jan.S.Harold)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace