Originální název: The Brethren

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3478-6

Knižní klub (2012) 978-80-242-3478-6 288
Knižní klub (2000) 80-7202-735-2 288

Trumble je federální vězení s minimální ostrahou, kam přicházejí relativně neškodní zločinci - drogoví dealeři, bankovní lupiči a vyděrači, mezi nimi dva prohnaní podvodníci z Wall Streetu, jeden doktor a přinejmenším pět právníků. A také tři bývalí soudci, kteří si říkají Bratrstvo: jeden je z Texasu, druhý z Kalifornie a třetí z Mississippi. Den co den se scházejí v právnické knihovně, na svém „písečku" v Trumble, kde píšou podání, zastupují ostatní trestance v jejich oficiální přích, zkrátka provozují právnickou živnost bez licence a někdy i rozsuzují spory mezi vězni. Rovněž celé hodiny píšou dopisy - vydírají důvěřivé homosexuály, kteří se jim ozvali na jejich inzerát v časopise pro gaye. A jejich práce konečně začíná přinášet ovoce - peníze se jim do vězení jen hrnou. Jenže pak se jejich rafinovaný plán, jak se zpoza vězeňských zdí obohatit, pořádně zkomplikuje. Do jejich sítí se chytí velká ryba, mocný člověk s mnoha nebezpečnými přáteli - a Bratrstvo musí najednou hrát vabank...

svobodka
  17. 11. 2012, 14:10
Grishamovy knihy čtu vždycky s velkou chutí. Jsou napínavé, čtivé a líbí se mi jejich hledání spravedlnosti. Boj proti zlu, nemorálnosti apod.
Slarque
  15. 6. 2014, 12:41
Grisham překvapivě zabrousil na půdu Fredericka Forsytha a spol. a vytvořil maximálně nepravděpodobnou historku, ve které se hlavouni CIA chovají tak nesmyslně, že jsem se divil, že vyhráli studenou válku. Ale vedlejší motiv kolem voleb amerického prezidenta byl velmi zajímavý a vypadal dost pravděpodobně. Takže už chápu, proč je prezidentem George W. Bush. Upozorňuji jen, že román je z roku 2000 a všechno kolem americké války s teroristy kdekoli na světě byla tehdy opravdu spíš fikce. Napsáno je to samozřejmě velmi čtivě.
evasamankova
  26. 9. 2013, 15:15
Skvělý vězeňský a politický thriller. Hra na kočku a myš s tím, že role se velmi často prohazovaly. Politická linka byla hodně děsivá. Šťavnaté sousto pro konspirátory.
mirabl
  7. 9. 2013, 14:30
Slabé, nemastné, neslané. Hlavní zápletka se dá odhadnout už na kilometry daleko. Asi největší vězeňská pohodička, které člověk skoro odmítá uvěřit. Pokud si chce někdo spravit chuť a "zjistit" jak opravdu funguje CIA + washingtonské intriky, tak je tu mistr oboru jménem Vince Flynn.