Panenka

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Domino - 2014
ISBN: 978-80-7303-997-4

Domino (2014) 978-80-7303-997-4 400

Mo Hayder nastavila laťku děsivého thrilleru výš než kdokoli jiný. Ta laťka teď ovšem byla překonána. Jí samotnou.
Psychiatrickou léčebnu Beechway paralyzuje strach: mezi pacienty se šíří davová hysterie a zaměstnanci raději předstírají nemoc, než aby chodili na noční služby. Prastarými chodbami léčebny totiž za nocí obchází Maud, letitý přízrak zakrslé ženy, která si vybírá nahodilé oběti a silou své pokřivené vůle je následně dožene k drastickému sebepoškození nebo dokonce k sebevraždě.
Také Joe Le Grande pociťuje tíseň. Jako koordinátor zodpovídá za hladký chod léčebny, avšak i on začíná podléhat vlivu přízraku. Navíc se zdá, že po kontroverzním propuštění problémového pacienta Issaka Handela začala Maud rozsévat hrůzu i po okolním kraji.
Na pokraji zoufalství se Joe obrátí o pomoc na detektiva Jacka Cafferyho. Ten se ale zrovna věnuje docela jinému případu a navíc se mu nechce věřit báchorkám o jakémsi přízraku. Počáteční skepse ho však opustí ve chvíli, kdy spolu s Joem odhalí detaily o minulosti propuštěného Issaka Handela... (Založil/a: lowra)

Mo Hayder Mo Hayder
*01.01.1962

Lecter
  2. 8. 2015, 20:51
Náhodný výběr,úplná neznalost autorky...Někdy to prostě vyjde.Bavilo mě to od začátku do konce,a to jsem opravdu myslela,že to bude o nějakém duchovi.Moc se mi líbilo prostředí psychiatrické kliniky(no ono to vždycky táhne),zápletka a vůbec celý příběh.Žádná hluchá místa,napětí a od poslední stovky jsem se už neodlepila.
Zjišťuju,že je to poslední díl série,proto mi asi trochu uniká pracovní vztah Jacka a té Blechy.Když bude někdy příležitost určitě si najdu čas na některý další díl.
illy
  20. 7. 2015, 8:40
Mo zase nezklamala. Její kniha tentokrát koketuje se žánrem hororu a tajemna a i když odhalení pachatele možná není úplně překvapující, atmosféra stojí za to. Vše je pak spojeno probíhajícím dějem a vztahem Jacka a blechy, kvůli kterému stojí za to číst knihy postupně jako celek.
Archangel_P
  25. 5. 2015, 8:22
První kniha Mo Hayder, kterou jsem četl a rozhodně se v budoucnu nebudu bránit dalším jejím dílům. Knihu jsem si vybral podle první kapitoly, která byla mimořádně sadistická (kdo četl, ví o čem mluvím). Líbí se mi, že se autorka nebojí barvitě vylíčit i brutální a kontroverzní scény a témata, při kterých běhá mráz po zádech.
Podle mě jde o velice povedenou knihu, kterou si určitě stojí za to přečíst.
90 %
Orina
  20. 4. 2015, 16:54
První kniha kde se Caffery nechová jako ultra kretén, což se mi líbí. Zápletka skvělá, ale bohužel pachatel je jasný snad v první chvíli kdy se objeví. Proto dávám hvězdu dolů a mým favoritem zůstává Unesená. Jo a taky už bych docela uvítala, aby se to konečně rozlousklo s tím Ewanem.
Babsi
  21. 3. 2015, 21:11
První setkání s autorkou. Svižný děj, atraktivní prostředí, zajímavé postavy. Ale něco mi v té knížce chybělo a já nevím co.
Nebyla to špatná knížka, ale nebylo to ono, co mě chytne za srdce.
minkar
  22. 9. 2014, 8:32
Poměrně napínavé čtení, oddychovka na dlouhé zimní večery. Příběh umístěný do psychiatrické léčebny je podle mě zárukou úspěchu, protože toto prostředí normálního člověka děsí už samo o sobě. Už mám rozečtenou další knihu této autorky a myslím, že poslední nebude.
Lucky83
  10. 8. 2014, 14:10
Troufám si říct nejlepší kniha od Mo Hayder! Mám tedy přečtenou sérii kde vystupuje Jack Caffery, jen Ostrov sviní, zatím ne. Mo se postarala o skvělou atmosféru, tentokrát tedy hlavně z psychiatrické léčebny a anglického venkova. Snad poprvé v celé sérii jsem byla opravdu překvapená jak to celé dopadlo. Znovu apeluji, chce to každopádně začít Ptáčníkem a vychutnat si serií hrůzy, nechutností.. až k Panence. Až tak se všechno vysvětlí a zapadne na to správné místo a i tak nám dále zůstanou zavřené některé dveře z Jackova a Blechy života a my netrpělivě čekáme..jak nám to Mo naservíruje příště...
El.Berno
  17. 6. 2015, 0:33
Aneb moje první zkušenost s autorkou. A zkušenost velmi intenzivní. Přečteno téměř na jeden nádech. Chápu, že leckdo mohl pachatele prokouknout hned od jeho prvního výstupu, nicméně já mezi tyto lidi nepatřil a tak jsem se s potěšením nechal strhnout do oka tornáda zvratů, vyhrocených situací a napětí, které Panenka skrývá.