Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Marxismus XX. století

0%
0 0
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Marxismus XX. století
Autor:
Originální název: Marxisme du XX siècle
Poprvé vydáno celosvětově: 1966

Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 0x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka

"V Perspektivách člověka, panoramatu velkých proudů soudobého myšlení, jsem před sedmi lety vnesl prvek polemiky přímo do knihy: požádal jsem autory, které jsem kriticky rozebíral, aby sami odpověděli na můj výklad jejich díla. Tato metoda umožnila první kontakty...
Tento dialog zahájený francouzskými marxisty, který byl vzhledem ke specifickým podmínkám Francie především dialogem s katolíky, se náhle rozšířil, když encyklika Pacem in terris a po ní koncil vyjádřily vůli nejpokročilejších elementů církve zahájit 'dialog' se světem.
Praxe pak umožnila různým mluvčím konfrontovaných proudů uvědomit si hluboký význam tohoto dialogu, jenž není obranou a zdvořilou formou polemiky mezi dvěma dogmatismy, pevně přesvědčenými o vlastní totální pravdě, polemiky, jejímž jediným taktickým záměrem je přivést partnera na své stanovisko, ani pokusem nahradit nevyhnutelný boj čistě slovními samoúčelnými souboji, ani eklektickou a agnostickou snahou postavit všechny střetávající se teze na stejnou úroveň s tím, že každá obsahuje stejnou část pravdy. Takový dialog je metodou zkoumání, umožňující našemu učení nejen integrovat každou část pravdy, k níž lze dospět z různých teoretických pozic, nýbrž také - a především - zajistit rozvoj vlastní pravdy respektováním toho, co neustále ve své novosti právě vzniká.
Dialog mezi lidmi přesahuje tedy svůj vlastní rámec a vede k dialogu mezi lidmi a světem, jejž budují..." (Založil/a: Jan.S.Harold)

(více)  
Roger Garaudy Roger Garaudy
*17.07.1913 - †13.06.2012

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace