Poppy

Originální název: Poppy

Synergie - 2014
ISBN: 978-80-7370-312-7

Synergie (2014) 978-80-7370-312-7

Mysleli jste si, že ledové srdce nemůže nikdy roztát? A že se nesnesitelná stárnoucí celebrita už nezmění? Příběh herečky Allegry vám ukáže, že to jde. Někdy nás totiž setkání s láskyplnou bytostí může vnitřně proměnit a úplně tak změnit pohled na život, na naše vztahy i na svět kolem nás. Příběh Allegry a Poppy mezi taková setkání patří. Poppy je zkrátka tajemná holčička, která dokáže měnit lidské život a která vás potěší i dojme zároveň. Je to kniha se silným terapeutickým poselstvím lásky a odpuštění: „Nesmíš zahořknout. Nemůžeš změnit minulost. Ale můžeš napravit přítomnost.“

Stárnoucí hollywoodská hvězda přichází do nemocnice vyslechnout neúprosný ortel lékařů: nádor v pokročilém stadiu a již jen několik měsíců života… Slavné a bohaté herečce, uvyklé na hýčkání muži i fanoušky, se hroutí svět – ale zároveň si přeje jediné: konečně „opravdu“ zemřít. Vnitřně zemřela po tragických událostech ve své rodině snad již před mnoha lety…Ženu začne ale po několika dnech v nemocnici navštěvovat neznámá malá dívka: nikdo ji dosud neviděl, nikdo neví, odkud přišla. Je to záhada - objevuje se nečekaně, zato však vždy v pravou chvíli. Pomalu začíná nemocnou Allegru vracet do života, dodává energii i naději… Celý svůj dlouhý a složitý život začíná stará paní nahlížet v jiném světle. A stanou se i další nepředvídané věci a vše do sebe zapadá... Svižně napsaná kouzelná knížka o síle naděje a lásky, jež se čte jedním dechem , má na čtenáře doslova terapeutický účinek – a překvapí velmi neočekávaným vyústěním (Založil/a: Kůstka)

S.monika
  24. 9. 2014, 18:31
Kniha nebyla špatná. Krátká, milý styl psaní, ale asi jsem na tento typ děje moc cynická. Nechci více prozrazovat, protože by to bylo spoiler a možná i pro někoho zkažení celého příběhu. Musíme prostě posoudit sami ;)
Kočka modrá
  28. 11. 2014, 10:55
Líbilo se mi, že kniha je stručná, krátká - její téma však nemusí oslovit každého a myslím si, že bude srdeční záležitostí pro lidi, kteří prošli nebo prochází podobnou životní situací, jako hlavní hrdinové. CO musím ocenit je fakt, jakým brilantním způsobem autorka popsala psychiku stárnoucí ženy... děje kolem ní i v ní. A možná i ten cynismus.