Cena nevinnosti

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

YOLI - 2014
ISBN: 978-80-87543-13-9

YOLI (2014) 978-80-87543-13-9 328

Tim je obyčejný australský kluk. Pracuje jako kuchař v otcově restauraci, každý den si zasurfuje a dá si pivo. Je se svým životem navýsost spokojený – tedy až do chvíle, kdy ho jeho přítelkyně Lilla vyhodí z bytu s tím, že by měl konečně dospět. Řízením osudu se Tim stává podnájemníkem v obrovském starodávném a trochu strašidelném domě, který vlastní uzavřená a plachá Anna, dívka s traumatickou minulostí, jež už půl roky nevyšla z domu, neboť trpí agorafóbií (strach z otevřeného prostoru) a záchvaty paniky. Bezstarostný Tim se rozhodne, že si Anninu psychickou nemoc nebude připouštět, ale když se v domě začnou dít podivné věci, zalekne se, že Anna už ztrácí rozum docela a že by mohla být nebezpečná – jenomže to už se mezi oběma spolubydlícími, kteří snad nemohou být rozdílnější, rodí křehké, ale silné pouto… (Založil/a: Kůstka)

Rebecca James Rebecca James
*1970

Morsie
  23. 6. 2014, 19:00
Tomuhle typu knížek už jsem odrostla, ale přesto jsem se nechala zlákat několika působivými recenzemi. A ještě že jsem tak udělala. Cena nevinnosti rozhodně není jen knížka pro pubertální holky, ale docela dost vyspělá kniha s propracovaným příběhem. Skoro celou knížku jsem netušila, o co vlastně jde - a to není normální u knížek tohoto typu. Příjemné překvapení, které mě dostalo na kolena. Přiznám se, s Cenou nevinnosti jsem proležela celé odpoledne venku na dece - a nestydím se za to! Bezva!
Lindsey
  3. 1. 2015, 16:42
Knihu bych řadila mezi jedno z největších zklamání. Příběh byl od začátku napínavý a velmi čtivý, ale závěrečné odhalení to celé zkazilo. To, že jsou viníci lehko odhadnutelní, by mi až tolik nevadilo jako to, že rozuzlení je téměř totožné s Krásným zlem a celé je naprosto hrozně napsané - autorka to asi přehnala se sledováním Hercula Poirota. Můžu říct, že už od ní další knížky číst nehodlám, Rebecca má totiž sice svělé nápady, ale neumí je dotáhnout do konce. Tři hvězdy.
sallyhec
  28. 9. 2016, 12:11
Nebylo to nic, z čeho bych se posadila na zadek. Vůbec. 1.část naprostá nuda, postavy se zdály býti jakési nedotvořené a k žádné jsem si nedokázala utvořit stálý charakter. Hlavní hrdina byl takový dá se říci naivní šamponék, který nic neuměl vyřešit a starosti házel na druhé. Anna se zdála býti trošku ráznější, ale je pravda že i ona se začala vybarvovat postupně. Lillu nebudu komentovat, nejradši bych každou zmínku o ní přeškrtala propiskou. A Marcus s Fionou, to byly jakési nedotvořené postavičky, které po většinu času splývaly s okolím, jen párkrát opravdu vypluly na povrch. Zápletka byla nedomyšlená, až moc spletitá, mnohdy jsem z ní nemohla najít cestu ven. Autorka nejspíš taky ne a styl psaní zřejmě také není její silná stránka. Inu škoda, myslím, že se z tohoto nápadu dalo vyždímat daleko víc.
Emmilli
  6. 8. 2015, 14:35
Tato kniha mě naprosto zklamala. Nemam toho k tomu moc co říct. Byla to pro mě jedna velka nuda. Posledních asi 30 stránek mě teprve začalo bavit. Rozhodně bych neřadila do sekce fantasy ale spis do románu. Jsem ráda že jsem cenu nevinnosti konečně dočetla a jdu se s chuti pustit do něčeho zazivnejsiho
MollaBlack
  14. 12. 2015, 20:03
kniha se čte dobře, děj není úplně předvídatelný, takže celkově mám z tohoto díla dobré pocity.. ale zas to není úplně něco, co by mě nadchlo a chtěla si to třeba zase někdy přečíst, a proto hodnotím tak 80%..