Vady na kráse

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Klub přátel Psího Vína o. s. - 2011
ISBN: 978-80-904454-6-8

Klub přátel Psího Vína o. s. (2011) 978-80-904454-6-8

Samostatná knižní prvotina mladého moravského básníka (*1984) obsahuje verše, které zdrsnělým jazykem zachycují výjevy z dnešního "soukromého" světa.

Na Holubcově poezii je zcela nejzásadnějším rysem, jak autor úporně interpretuje kapitoly a drobné epizody ze svého i jiných životů. Holubcova poezie reflektuje události, které vidí lidskou existenci spíše než z estetických měřítek pohledem oněch "vad na kráse", jež daly titul celé jeho sbírce. Mezi těmito kazy vynikají například témata permanentních rozchodů, klamných iluzí či marných útěků před skutečností. Ve verších se nezřídka objevují jako nositelé základních motivů "špína a strach", hřbitovy, bolest a smrt. I když tyto pocity často až bytostně zraňují, přesto se stávají nedílnou součástí bytí, podobně jako pochybnosti a nejistoty, jež člověka na každém kroku věrně doprovázejí. (zdroj: www.databazeknih.cz/knihy/vady-na-krase-84545) (Založil/a: vertigoscottie)

vertigoscottie
  19. 6. 2014, 16:38
Při čtení mě neustále napadala myšlenka trpkého uvědomění si vlastního sobectví. Proto nejspíš ta zatrpklost..