Žena v černém - Anděl smrti

Žena v černém - Anděl smrti

Metafora - 2014
ISBN: 978-80-7359-412-1

Metafora (2014) 978-80-7359-412-1 216

Je podzim 1940, zuří druhá světová válka a na města Velké Británie dopadají německé bomby. Domy se hroutí, lidé umírají… Rodiče se loučí s dětmi a posílají je z Londýna na venkov, kde by pro ně mělo být bezpečněji. Skupinka školáků doprovázená dvěma učitelkami je ubytována ve starém, osamělém, zchátralém domě poblíž nevlídného močálu. Cesta k němu vede po přílivem zaplavované hrázi s podivným jménem Devět životů… Měli by tu být sami, ale brzy se ukáže, že tady na ně někdo – nebo něco? – čeká. Tajemné náznaky záhy přerostou ve smrtelné nebezpečí. „Kdykoliv ji někdo spatří, zemře dítě,“ tvrdí venkovský stařec, který však není zdaleka tak pomatený, jak se zdá. Jaká děsivá síla číhá v Domě u Úhořího močálu, aby si vzala to, po čem už nekonečná léta touží?
Chystá se rovněž filmové zpracování tohoto příběhu, v režii Toma Harpera. Hlavních rolí se ujali Helen McCrory (Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a relikvie smrti, Skyfall) či Jeremy Irvine (Válečný kůň, Koleje osudu, Nadějné vyhlídky). Scénárista Jon Croker má na kontě první Ženu v černém či několik dílů Harryho Pottera. Premiéra plánována v roce 2015.
Kniha je volným pokračováním proslulého „duchařského“ románu Susan Hillové Žena v černém, který v podobě divadelní hry vyprodává hlediště na celém světě už od roku 1989. Stejnojmenný film s Danielem „Harrym Potterem“ Radcliffem v hlavní roli měl premiéru v roce 2012 a stal se největším kasovním trhákem mezi britskými horory. (Založil/a: samara)

Antonín
  21. 5. 2016, 12:36
Tak já teda nevím, moc mě to neoslovilo ale jako film by to mohlo být dobré (musím shlédnout). Prvotina od Susan Hill je teda podstatně lepší. Tohle mě přijde trošku přehnané od toho základu, co nastavila Susan. Závěr nebyl úplně špatný, ale děj je lehce předvídatelný a určitě nemohu říct, že jsem se bál. Trošku škoda, že jsem se nebál jak u prvního dílu. Už jenom to signalizuje, že ten první je lepší. Ale rozhodně to nepovažuji za nějaký brak nebo tak něco. Četl jsem podstatně horší knihy. Tady u té se to akorát trošku nepovedlo podle mých představ ... Číst ? Pojedete vlakem ??? Ideálka =D
Ducii
  3. 6. 2016, 13:32
Stejně jako u prvního dílu musím konstatovat, že kniha mne zas tolik neoslovila a film mi přišel mnohem lepší. Nevím, asi to autor prostě nedokázal popsat a vykreslit tak děsivě jako film. Navíc je z té knihy ještě více patrné, že to píše jiný autorka. Žena v černém se chová úplně jinak než v původní díle Susan Hillové.
vanous95
  3. 10. 2016, 21:24
Mě to bavilo. Není to Nesbo, ale určitou kvalitu to má. Dané téma asi šlo zpracovat lépe, nicméně špatná kniha to určitě není. Bavil jsem se. Co se formální stránky týče, tak mi velice vyhovovaly opravdu krátké kapitoly.
Nikolka001
  18. 7. 2014, 22:32
Čtivý příběh s kapkou thrilleru a hororu z období bombardování Londýna ve II. sv. válce. Čtenář by měl čekat knihu, která ho během čtení mírně zasáhne, ale po dočtení nezanechá hrůzostrašné pocity.
Marselle
  24. 4. 2016, 9:36
Když jsem přečetla první díl, byla jsem trochu na rozpacích, ale toto volné pokračování se mi moc líbilo. Kniha mě neustále udržovala v napětí, a chvílemi jsem se i bála :-D
Venovanokniham
  20. 10. 2016, 16:49
Po přečtení původní Ženy v černém od Susan Hill a tohoto pokračování musím konstatovat, že sepsání další linie jiným autorem se mi nejeví úplně jako nejlepší počin. Obě knížky sice přečtete jedním dechem, ale strach budete mít jen u té první, protože děj Anděla smrti je relativně předvídatelný. Některé pasáže se mi zdály až vykradené z prvního dílu. Není to napsané vůbec špatně, jen to není tak dobré jako první díl (což je tradiční nešvar všeho druhého - nikdy to není tak dobré jako jednička).
Jitule Marková
  13. 6. 2016, 15:41
kniha u mě patří do oblíbených protože je to příběh který vás jen tak nenechá odejít a docela jsem se bála knihu doporučuji