Dějiny osobně prožité a protrpěné

Dějiny osobně prožité a protrpěné

Nezjištěno / Jiné - 2014
ISBN: 9788086057934

Nezjištěno / Jiné (2014) 9788086057934 496 Nakladatelství: SUSA

Jednou z nejúspěšnějších knih o česko-německé problematice je „Včerejší strach“ Josefa Škrábka (tři česká a dvě německá vydání). Čtenářsky zvláště přitažlivou částí knihy jsou autorovy osobní zážitky. Tuto memoárovou část Josef Škrábek podstatně rozšířil v této své nové knize.
Vzpomíná na dětství syna českého otce a německé matky v předválečném pohraničí, pokračuje protektorátem a poválečnými zkušenostmi – ze studia, z vězení, z amnestie, z práce v továrně, z redakční činnosti a z mnoha dalších profesí. Spojuje své osobní zážitky s historickými událostmi a závažnými problémy naší společnosti od první republiky po současnost.
„Dějiny osobně prožité a protrpěné“ umožňují nově pochopit mnoho osudových chvil. Škrábek píše velmi srozumitelně i o komplikovaných problémech. Jakoby mu osud umožnil nadhled zdola a přehled zevnitř. (Založil/a: chrispe)

Josef Škrábek Josef Škrábek