Červený vrch

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Fortuna Libri - 2014
ISBN: 978-80-7321-830-0

Fortuna Libri (2014) 978-80-7321-830-0 328

Scarlet je rozvedená, pětatřicetiletá matka dvou dcer a pracuje jako rentgenová laborantka. Je pátek odpoledne a má službu v nemocnici, dcery poslala na víkend za otcem. Na příjem přivážejí umírající, ošklivě pokousanou a vyhublou dívku, a její rentgenový snímek prozrazuje to, o čem se v lékařských kruzích s hrůzou již pár dnů hovoří. Z Evropy se šíří záhadný virus a svět je zachvácen pandemií, která postupuje neuvěřitelně rychle. Projevuje se nesnesitelnou bolestí břicha a bleskovým úbytkem váhy, a pak už je jen smrt. Mrtví však nenacházejí klid, ale mění se v šouravé zombie, a hledají, čím by ukojili svůj neutišitelný hlad. Vábí je lidské maso a lačně se na ně vrhají. Jedinou obranou živých je rychlost a zásah do mozku zombie. Scarlet se upne k tomu, aby zachránila své dcery za každou cenu. Musí je odvézt na jediné bezpečné místo k přežití, které zná. Na ranč Červený vrch.
Román Červený vrch vás uchvátí od první stránky a nepustí až do omračujícího závěru. Autorka bestsellerů Jamie McGuire se zde předvedla v nezapomenutelné formě. (Založil/a: chrispe)

Magyana
  20. 4. 2016, 16:01
Jako fanynka Walking dead jsem si tuhle knihu opravdu vychutnala. Autorka píše svižně, děj pěkně ubíhá. Střídání postav mi ani v nejmenším nevadilo - naopak, vyloženě mě bavilo, že každá byť sebemenší událost je vlastně důležitá, protože vypravěči na sebe narážejí ještě předtím, než se skutečně potkají.
Jednu hvězdičku jsem ubrala za to, že námět je fakt těžce nepůvodní, ale jinak je to slušné počtení...
Antonín
  11. 3. 2015, 21:04
Mně se to líbilo a vzkazuji autorce jen tak dál ... Pěkně čtivé, autorka si pohrála s postavami. Líbilo se mi prolínaní mezi ději nebylo to vůbec zmatené, pěkně všechno přehledné. Ale trošku protiřečit si budu ... Vytknul bych snad to že střídání postav bylo až příliš časté, tak jsem párkrát nevěděl čí události to zrovna vlastně čtu, jestli to je Scarlet, Nathan nebo Miranda - tak jsem musel juknout na jméno a ještě jedna taková malinká připomínka a ta se týká náhod setkání. Přece jenom jich tam bylo o něco více než je zdrávo. Ale toto se dá vše přehlédnout ... A pocit ze čtení je velmi dobrý, taková milá Zombie odreagovačka vyvražďovačka ... Jen si přečtěte, stejně to máte za chvíli, tak co ... :D
Daniel_852
  19. 10. 2016, 16:56
Úžasné, určitě se řadí mezi mé oblíbenné knihy. Propracovaný děj,slušné popisování, vše co správná kniha potřebuje, doporučují
Nnelly
  28. 7. 2014, 23:48
Pro mě jedna z nejlepších knih tohoto roku. Ano, mohlo by to mít možná ještě o maličko větší spád, ale ne nezbyteně... člověk se nenudí, tři hlavní postavy vnášejí do děje prvek zajímavoti a přitom nematou. Moc hezká kniha.
včelka
  12. 7. 2016, 21:56
Obsahuje spoiler spoiler Nejsem velký zastánce apokalypsy zapříčiněné zombíky, nicméně jsem se nechala zlákat cenou v Levných knihách a knížku si koupila.
Děj je napsaný poutavě a celou knihu jsem přečetla za 3 dny v práci. Jen jednu věc bych vytknula; autorka se FAKT snažila čtenáře zasáhnout vražděním svých vlastních postav, ale přišlo mi to strašně umělé... Hlavně v tom, že všichni blízcí 'nejhlavnější' postavy nějakým zázrakem přežili. (spoiler. Asi. :DD)
blaufik
  17. 4. 2016, 8:47
Byla to naprosto parádní jízda, psaná z pohledu tří postav, což knize velmi prospělo a dodalo jí šťávu. Moc se mi líbilo, že se kniha nezabývala pouze zombíkama, ale zaměřila se i na vztahy mezi lidmi, v šílené situaci a v boji o vlastní přežití. Jinak kniha se mi četla naprosto sama, nemohla jsem se od ní vůbec odpoutat, a dala mi všechno co mohla, smích, obavy, pláč, radost.. Bohužel, jediné co mi na knize vadilo, byl konec, který mi tam moc neseděl, a byl trochu přitažený za vlasy. I tak jsem velice ráda, že můžu mít tuto knihu doma ve své knihovně, určitě jsem ji nečetla naposledy. Poslední věc, kterou musím vychválit, protože mi to nedá, je opravdu povedená obálka, nejen tím, že je na omak úžasně plyšová, ale i po grafické stránce :-)
DanielOsbourne
  22. 1. 2016, 15:33
Tato kniha je velmi silná na charaktery, s kterými čtenář prožívá jejich osudy a nechce je ztratit. Myslel jsem na ně při čtení, myslel sem na ně, když jsem knihu musel odložit a dokonce i před spaním. Proto mě hrozně mrzí, jak autorka uspěchala závěr, a jak to s postavami dopadlo. Jinak jde o velmi čtivou knihu, která mapuje zombie apokalypsu, jež zachvátila celý svět.
Nikolka001
  5. 9. 2014, 12:47
Nemám slov. Velice čtivý, smutný, napínavý a skvělý příbeh, u kterého jsem nejednou uronila slzy. Zombie jsou krvelační šourači, kteří touží po masu.
Na knihu jsem se moc těšila. Jsem překvapena, že mě takto zasáhla. Doporučuji.
sgjoli
  27. 11. 2016, 12:36
Červený vrch byl pro mne prvním zombie románem a jsem moc ráda, že jsem s ním nešlápla vedle. Bylo to akční, napínavé, dobře napsané, velmi uvěřitelné. Autorka byla také nemilosrdná, co se obětí týkalo, o to realističtější to bylo čtení. Trochu mne z toho mrazilo, když jsem si představila, kdyby se něco takového stalo. Fanoušci zombie apokalyps by si toto neměli nechat ujít. Já byla víc než spokojená.
01Baruska
  12. 7. 2016, 14:52
Pro mě naprostá paráda, hlavně první část, kde hlavní postavy bojují o přežití. Mám ráda téma postapokalyptické budoucnosti, proto mě kniha naprosto pohltila. Nejspíš se k ní ještě někdy vrátím.
lenka40
  22. 5. 2016, 20:20
Takže na začátku musím říct ,že nejsem příznivec zombie, ale tahle kniha mě dostala. Prostě paráda od začátku až do konce.Četla jsem při každé volné chvilce ,abych se dozvěděla jak to dopadne. Takže VŠEM DOPORUČUJI ,ABY SI JI PŘEČETLI .
Jitule Marková
  22. 6. 2016, 18:27
kniha je pěkné docela realistické pohodové čtení při kterém jsem se zamýšlela co bych v té dané chvíli udělala a proto si myslím že si kniha zaslouží 4 hvězdičky
slizzing
  20. 6. 2016, 17:31
Kniha bohužel nenaplnila má očekávání. Jsem asi trošku zhýčkaná Wydhamem (Den Trifidů) a Kingem (Pod kupolí), kteří apokalyptické prostředí krásně vykreslili. Nicméně se jedná o čtivý kousek, ale s někdy zvláštním chováním postav, i když jak kdo víme, jak se jednou až to přijde zachováme. Mile mne překvapilo prolnutí jednotlivých postav, které vyplynulo jakoby náhodou, co bylo horší byl bohužel konec, přišel mi zbytečně uspěchaný a takový nijaký. Přečteno jsem měla za chvilku a jako oddechovku můžu jen doporučit.
Pajaanch
  10. 1. 2016, 17:29
Dobre psany a napinavy zombie survival. Mozna to bylo cele az moc propletene dohromady a vztahy vznikaly na kazdem kroku ale pribeh to neovlivnilo. Pro priznivce doporucuju.
Axik
  3. 12. 2014, 16:54
Kniha byla pro mne velkým zklamáním. Zombie story z roku 2014, no nevím... Každopádně kniha měla výborný marketing a reference, možná proto hodnotím "jen" 50 %...