Smrt pana fotografa

Smrt pana fotografa

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-249-2513-4

Ikar (2014) 978-80-249-2513-4 264

Slavný fotograf Záviš Holý je nalezen s roztříštěnou hlavu v masážním salónu. Vražedná zbraň: objektiv jeho vlastního fotoaparátu. Ostře sledovaného případu se ujímá kapitán Petříček z pražské kriminálky a o podezřelé není od začátku vyšetřování nouze. Byla vražda důsledkem řevnivosti mezi fotografickým esem a jeho bratrem Ctiborem? Důsledkem nenávisti podřízeného, temperamentního Bratka Čurdy? Vzala snad smrtící objektiv do ruky křehká masérka Lin, kterou zavražděný údajně vydíral? Anebo vstoupil do hry ještě někdo jiný? Kam se kapitán podívá, tam se motá nějaký fotograf – profesionální, amatérský, zneuznaný, namyšlený –, a aby toho nebylo málo, do případu se od samého počátku plete novinářka Nina, která je pevně rozhodnutá strčit v zájmu svého šéfredaktora nos všude, kam to jen půjde. (Založil/a: chrispe)

Dana Kovaľová Dana Kovaľová

KamcaR
  21. 8. 2015, 16:16
Po zkušenosti s jinými knihami z této edice jsem čekala oddychové čtení na dovolenou. Podařilo se mi ale začíst se až na několkátý pokus. Zpočátku jsem si totiž nebyla jistá, zda čtu vážně myšlený román, nebo parodii. Mohla za to hlavně příjmení postav a také opakující se informace v rozhovorech. Ale pak se to zlomilo a knížku jsem přečetla, rozuzlení ovšem nebylo nijak překvapivé.