Jiskra

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

ANAG - 2011
ISBN: 978-80-7263-701-0

ANAG (2011) 978-80-7263-701-0 280

Ruku na srdce (přinejmenším dámy), kdo z nás to nevyzkoušel aspoň jednou v životě? Tukožroutské polévky, dělenou stravu, bodovou dietu, týden o vařené mrkvi… Mnozí vyzkoušeli spalovače tuku a rotopedy, jiní zázračné pilulky, po kterých měl i sprinter problém doběhnout včas… Výsledek? Člověk nemyslel – a ani nemohl myslet, protože měl hlad – na nic jiného než na jídlo. Vysílený a vyhladovělý oslavil „odhozená“ kila vydatnou večeří a víkendem ve stylu ´dolce far niente´. V pondělí se na váze ručička zhoupla znovu vpravo a trpící došel k závěru, že „to má prostě v genech“.
Chris Downie nabízí jiné řešení. Řešení, které sice „dá selský rozum“, ale stejně to většině z nás nedochází: cílem není srazit čísla (hmotnosti, velikosti oděvů, kalorií…) dolů, cíl, proč chceme zhubnout a být obecně fit, musíme vytýčit jinak. Nechci vážit padesát kilo, ale chci se líbit, chci mít chůzi tanečnice, chci běhat do schodů bez zadýchání, chci stačit svým dětem… Program, který nabízí Jiskra, skutečně není ani zdaleka jen o hubnutí – to je jeho přirozenou součástí – jde o celkovou změnu životních hodnot a postojů. Jistě, jde o budování návyků správného stravování a kondičního cvičení. Ale jde také o umění věnovat čas sám sobě, analyzovat své nejniternější touhy, stanovit si cíle a za nimi se – bez nadbytečných kil a v dobré fyzické kondici – vydat.
Jde o zcela nový a neortodoxní přístup k redukci tělesné hmotnosti, který je účinný právě proto, že není jednostranně zaměřený POUZE na shazování přebytečných kil. Jakmile pochopíte a uděláte si celkový plán vedoucí k vaší životní proměně, kila půjdou dolů sama. Důležitou součástí plánu Jiskra je vzájemná podpora a spolupráce mezi lidmi se stejnými či podobnými cíli – tedy, na této dobrodružné cestě od „larvy k imagu“ máte zároveň šanci najít přátele na život a na smrt. (Založil/a: alča87)