Dům učitelů

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Svoboda servis
ISBN: 978-80-86320-49-6

Svoboda servis 978-80-86320-49-6 119

Dům učitelů míří zvláštním nostalgickým pohledem do časů dětství. Přináší barvitý obraz Ostravska a Slezska s odleskem jiných kultur i zeměpisných pásem. Zachycuje hrdiny na konci 70. let minulého století, avšak stejně jako Vzkaz po Elfi Nitche je hlubokým ponorem do nitra a ukazuje život ve všech časech i souvislostech. Citlivé vyprávění, prodchnuté tajemstvím, nepostrádá humorný nadhled. Působí jako pohlazení na duši. (Založil/a: escritora)

escritora
  21. 6. 2014, 23:11
Tato knížka je velmi působivá a krásná. Publicista Erich Renner o ní napsal autorce:
"Opravdu mám Vaši knihu za velmi dobrou, vyčnívá nad průměr současné české prózy. Snad bude mít některý kritik stejný názor a hlavně ho vyjádří v tisku. /…/

Dům učitelů se mi četl dobře, je vidět, že školu znáte po té stránce provozu, ale znáte i své učitele lidské osoby. Několika tahy jste je zobrazila výstižně a čtivě. Jste velmi moderní, třeba ten vztah Olgy a Papase, dojemná, ale ne sentimentální je figurka s nefigurkovou minulostí Leo B. Zvlášť dobře se Vám vyvedlo to prostředí kraje, ty motivy slezské, polské. Moc. Pro středočeského čtenáře to voní exotikou. Já si hned vybavil Nohavicu, třeba Kdybych se narodil před sto lety. Je to zdařilá knížka."