Originální název: The Partner

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2650-7

Knižní klub (2010) 978-80-242-2650-7 345
Knižní klub (1998) 80-7176-732-8 347

Sledovali Danila Silvu několik dní, než ho konečně chytili. Žil sám, vedl prostý život v malém brazilském městečku. To rozhodně nebyl žádný důkaz o bohatství, které podle jejich informací ukradl. Byl mnohem hubenější než dřív a obličej mu pozměnil plastický chirurg. Mluvil jiným jazykem.
Ale Danilova minulost měla řadu podob. Před čtyřmi lety se jmenoval Patrick Lanigan a byl společníkem v prominentní advokátní formě v Biloxi. Doma měl krásnou ženu a dvouletou dcerku a před sebou skvělou budoucnost. Jedné zimní noci však zůstal uvězněn v hořícím autě a zemřel strašnou smrtí. Když ho pohřbívali, rakev obsahovala jen jeho popel. Ve skutečnosti Patrick potají sledoval vlastní pohřeb.
Potom zmizel. Za šest týdnů byla odcizena mnohamilionová částka z bankovního konta jeho firmy a od té chvíle nikdo nepochyboval, že Patrick žije. Po dlouhém pátrání ho našli a mučili, aby jim prozradil, kde peníze jsou. On to však nevěděl, neboť přítelkyně Eva je mezitím na jeho pokyn předisponovala na jiná konta, jejichž čísla neznal.
V tomto okamžiku se začíná zvolna rozmotávat klubko pečlivě naplánovaných podvodů, intrik a korupce. Podaří se Patrickovi zbavit obvinění ze zpronevěry, vraždy a podvodu?

vladislaus
  17. 12. 2013, 16:40
Mně vždy geniální týpci připadají, jak z jiné planety a příběhy o nich stvořené tedy dost primitivní. Jsou mi bližší knihy, které více odpovídají skutečnému životu.
LadysR2
  25. 9. 2013, 14:24
Celkem pecka... Má to tempo,nápad.... I když mi Patrik místy přišel až nemístně geniální, tak mě to bavilo. A ten konec!!!!
dalimoni
  2. 1. 2012, 18:00
Velmi propracovaný příběh, tradiční skvělý vypravěčský styl autora, výborný děj a ten konec :-), určitě doporučuji, Grishama mám rád, klasika jako je Firma, kterou jsem četl už hodně dávno (tak 15 let zpět), Grisham stále udržuje vysokou kvalitu.
jariny
  28. 1. 2013, 15:15
Po deseti letech se vracím kdysi k mému nejoblíbenějšímu autorovi. Jsem rád, že Partner byla trefa do černého. Nádherně, svižně vyprávěný děj z právnického prostředí plného intrik a velkých peněz.
quelhar
  4. 9. 2012, 17:56
Zajímavý příběh vyprávěný originálním stylem (je to moje druhá kniha od autora, obě byly napsané podobně, tudíž předpokládám, že je takový styl psaní pro autora typický). Právnická složka příběhu je zde sice důležitá, zajímavější a zásadnější je však postupné odhalování příběhu Patricka Lanigana. Mohu doporučit i v případě, pokud nemáte rádi právnické romány.
Petr Kunzl
  30. 10. 2016, 9:06
Excelentně napsáno, příběh s pointou i která i zkušeného čtenáře Grishamových knížek dovede překvapit.